Ustawienia Gadu-gadu!

A skąd można ściągnąć tą MS Virtual Machine?

Na tej stronie masz http://xp.net.pl/os.html :smiley:

Wrzuć no mi jak możesz tutaj linka do bezpośredniego pliku exe bo nei mogę znaleźć :lol:

MS Java VM :smiley: Jest odrazu na początku strony pod Windows XP Updates Inne.

No, dzięki za pomoc lazikar, mam nadzieję, że to coś da, bo zainstalowałem jeszcze SP1a :lol:

No i nie działa… :(:(:(. Sam już nie wiem co jest do chol… Czat na WP.pl też nie działa. Wychodzi jakies okienko :-x. To samo się działo na samym początku, gdy było jeszcze więcej problemów z siecią. :frowning:

A poprzednią jave oczywiście odinstalowałeś. Napisałeś że zainstalowałeś Sp1a, przecież sciągnołeś poprawki z WU. Tam to powinno się ściągnąć samo? Sprawdz jeszcze ustawienia Internetowe o których pisałem wyżej. :?

Chyba wiem o co tu chodzi…masz poprawnie wpisane IP iDNS??

Do czatów - java?

A co w tym dziwnego. Dla mnie to oczywiste. Większość jak nie wszystkie serwisy czatowe do tego celu stosują aplety javy.

Nie :D. Dobra, zrobię to teraz.

No ściągnąłem wszystkie poprawki krytyczne z Windows Update, ale miały one razem jakieś 40MB a SP1a ma 123MB 8).

OK, najpierw usunę “obie te Javy” i zainstaluje jedną, tą którą mi podałeś.

Też to podejrzewałem i wiem, że to wszystko śmierdzi jednym błędem. Chyba czegoś jeszcze mu tutaj brakuje, albo właśnie chodzi o IP. Piotrek - gdzie to można sprawdzić :D? Nara

I znów nie działa :(. Co jest no? Macie jeszcze jakieś propozycje?

Zauważyłem właśnie, że gdy nie włączam “GG” to ikonka z taką kulą ziemską jest bez wykrzyknika i gdy na nią najadę myszką pisze: Connot authenticate with ISA Server SBS2K , a gdy włącze “GG” to odrazu pojawia się czerwony wykrzyknik i pisze to samo.

Próbowałeś bez javy wejść na czat. Niestety nie uda ci się :frowning:

No to to ja wiem :-). Ale przed formatowaniem kompa kurde, wszystko ładnie chodziło z normalną javą, nie z VM :?

Z VM tez powinno. Masz coś nieżle namieszane z tym Windowsem. IP i Dns są dobrze ustawione bo nie bardzo jestem teraz w temacie. Wejdz w panel sterowania>> Połączenia sieciowe i internetowe>>Połączenia sieciowe i sprawdz. Co to za program z tą kulą ziemską o którym pisałeś?? :? :?

No nie wiem własnie, dlaczego pojawia się ten wykrzyknik :? :-x. W połączeniach sieciowych mam ustawione: Uzyskaj adres IP automatycznie i Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie. Nie pamiętam już czy tam coś wpisywałem wtedy (przed formatowaniem) czy nie :?

Tak jest zawsze, po formacie :-x. Nara

Ostatnio trzeba było autoryzować konta pocztowe w Outlook Expres.

Outlook Expres–narzędzia --konta–poczta --dwuklik–serwery–serwer wymaga uwierzytelnienia. (odznacz )

Spróbuj.

To już zrobiłem. Te wszystkie problemy są spowodowane jednyą usterką. Jestem pewien, bo pamiętam, że musiałem coś zainstalować z serwera. Po zainstalowaniu działały mi czaty, KaZaA chodziła, Gadu-Gadu, inne komunikatory, Thunderbird, Outlook Express itp. Cholera… co to może być :? ?