Ustawienia kopii win7 64 - komunikat o małej ilości miejsca na dysku

Na początku chciałbym życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :smiley:

 

Posiadam win7 64 ultimate (tak na zaś dodam, że nie mam pirata). System jest świeżo zainstalowany. Wgrany SP1 + sterowniki do karty graficznej i muzycznej oraz programy zabezpieczające.

A mój problem polega na tym, że nie za bardzo mogę wykonać kopię bezpieczeństwa za pomocą wbudowanej kopii systemu windows. Podczas uruchamiania kopii mam komunikat, iż na dyskach jakie posiadam 

nie mam wystarczającego miejsca na kopię. Patrycja systemowa jest zajęta przez prawie 29GB, natomiast na pozostałych patrycjach (w sumie posiadam 2 dyski fizyczne,a na nich założone po 2 partycje) mam wolne miejsce od 40 do około 250 GB.

 

Z tego co zauważyłem podczas tworzenia kopii zamiast zrzutu tylko systemu oraz “dodatkowych” katalogów windows chce utowrzyć kopię obu partycji jakie mam na fizycznym 1 dysku, na którym znajduje się system.

W ustawieniach tworzenia kopii systemu nie jestem w stanie odznaczyć drugiej patrycji - mam zaznaczone obje partycje (ten magiczny ptaszek “V”) z informacją iż obie są systemowe (odznaczanie jest niaktywne).

 

Podczas instalacji systemu zmieniła mi się literka patrycji z danymi (nie systemowa) i teraz nie wiem, czy sama instalacja nie zrobiła czegoś z ustawieniami / przypisaniem informacji jaka to jest patrycja.

 

Wg programu EASEUS Partition Master 10.2 Free Edition partycja  C:\ ma Status : systemowa; Typ: podstawowa, a partycja F:\ (z tego samego dysku) Status: brak;  Typ: logiczny.

 

Dodam, że nie była to moja 1wsza instalacja tego windowsa oraz nie zmieniałem partycji, na której do tej pory był system.

 

Może ktoś ma jakieś sugestie co mogę włączyć/zmienić abym mógł kopię stworzyć tylko z partycji systemowej,a nie z całego dysku.

 

Wiem, że są alternatywne programy, jednak do tej pory korzystałem z tej opcji i w sumie również ciekawi mnie, dlaczego tak się zmieniły ustawienia.

 

 

post-261468-0-12421900-1420106337_thumb.

post-261468-0-56103600-1420106337_thumb.

Po prostu odłącz niechciany/e dysk/i i włącz program do wykonania kopii Windowsa.

Nie jestem w stanie tego zrobić dlatego, że  C i F są partycjami na 1 fizycznym dysku.

bo kopii zapasowej nie robi się ten sam dysk fizyczny!

 

Kup sobie dysk na USB i każ Windows tam to wrzucić

 

Ja poszedłem krok dalej i dane zrzuciłem na NAS, niech se dysk pada (128 Gb GoodRam SSD :stuck_out_tongue: )

Tak, wiem, że kopii zapasowej nie robi się na tym samym dysku :P  W opcjach ustawiałem (w kilku próbach) 2 różne partycje, które znajdują sie na innym fizycznym dysku (tylko te dwie mogę wskazać w ustawieniach w którym miejscu ma być wykonana kopia na dysku fizycznym).  Miejsce na obu jest na tyle duże, że gdyby pod uwagę była brana tylko partycja systemowa to mógłbym zrobić nawet i po 3 kopie. Do tej pory nie wiem dlaczego ten program bierze pod uwagę również drugą partycję z fizycznego dysku na którym znajduje sie windows i dlaczego nie mam możliwości jej odznaczenia w ustawieniach skoro kilkakrotnie windows był już przeze mnie przeinstalowywany na tej samej konfiguracji sprzętowej :frowning:

Do tej pory nie wiem dlaczego program wbudowany w windowsie chce stworzyć kopię z obu partycji fizycznego dysku na którym jest zainstalowany system, jednak udało mi się zrobić kopię tylko partycji systemowej.

Sposobem, który u mnie zadziałał jest poprostu ukrycie partycji.

 

A zrobiłem tak:

  • ukrycie partycji “F” przy pomocy programu EaseUS Partition Master,

  • restart systemu

  • wykonanie kopii (program wziął pod uwagę tylko partycję “C”)

  • przywrócenie (opcja “ujawnienie”) partycji “F” w programie  EaseUS Partition Master

  • ponowny restart systemu

 

 

Być może komuś to pomoże. Dla mnie do tej pory jest to chyba jedyny sposób przy problemie jaki opisałem wyżej.

Temat do zamknięcia.

ja mam podobnie tylko mój komputer wcześniej potrafił zrobić kopie zapasową teraz nie