Ustawienia monitora

Witam.Wcześniej używałem monitora firmy Nec lcd,ale sie zepsuł.Kupiłem nowy firmy Benq z tym że Led rodzaj to gl2250.Jak ustawić odpowiednio ustawienia monitora kontrast/jasność?Bo na niektórych rzeczach jest obraz za ciemny a na drugich za jasny.W dodatku oczy bolą po dłuzszym siedzeniu przed monitorem.

W ustawieniach monitora:

 

Kontrast daj na 70

Jasność poniżej 50.

 

Sam sprawdź jak będzie dla Ciebie optymalnie.

Mówisz żeby ustawiać w ustawieniach monitora?Bo ja próbowałem ustawiać w ustawieniach karty graficznej.Więc co najpierw w monitorze?

W ustawieniach OSD monitora.

Mam pytanie.Coś tam czytałem i ktos napisal zeby nie ruszać ustawień kontrastu bo jak sie zmniejszy/zwiekszy to jakies opoznienia są.To prawda?Drugie pytanie.Czy jeżeli jeszcze pięką mnie oczy jak siedze przed monitorem to jest jeszcze zle ustawiony?Aktualne ustawienia to jasność 100,kontrast 50.Dobre są czy ta jasnosc za duza?

Przecież jasność masz maksymalną, a to ona wpływa najbardziej na komfort pracy z monitorem. Przy wartości 100 każdego bolą oczy.

 

Zmniejsz jasność o połowę, i zobacz czy będzie dla Ciebie lepiej. Kontrast ustaw na 70, nie będzie żadnych opóźnień. 

Dzieki za porady.Ustawiłem tak jak pisałeś i oczy dalej piekły/męczyły się ale juz nie tak duzo jak na 100 jasnosc.Aktualnie mam jasnosc 50,kontrast 60 i oczy jeszcze momentami szczypią.Co zmienic?

Daj sobie kilka dni na przyzwyczajenie oczu. Jasność możesz zawsze jeszcze obniżyć.  Ja w żadnym monitorze LCD nie miałem ustawione więcej jak 35.

 

I to co grzebałeś w ustawieniach karty graficznej przywróć do wartości domyślnych.