Ustawienia napięcia

Witam jakie ustawić napięcie podkręciłęm procesor o 35mhz przy 40 komputer dostaje zwiechy i wyłącza się FSB:DRAM mam na 1:1 DRAM frequency miałem na 333 i jakoś chodził obecnie mam 230 także o to nie chodzi chyba , pewnie chodzi tutaj o napięcie bo mam w biosie ustawione na Normal a to drugie na 1.3250 jak dobrze pamiętam nie chcę mi się teraz otwierać na nowo biosu, co poradzicie żeby jeszcze wyciągnąc z tego staruszka dodatkowe mhz, chcę go chodz podnieść do 2,5GHZ by chodził dość płynnie w grach, system memory multiplayer mam ustawione na 2.0

intel pentium dual core e2160 1,8ghz

Płyta główna : Gigabayte 945GCM-S2L

Zasilacz: CARBON Model: 450W - P4B- PFC

2 GB ram DDR2

Karta graficzna : Ati Radeon HD 5400 Series 1GB

Bios : Award Software International version f4

Windows 7 Home Premium

Podnieś napiecie o jedno oczko w górę (podnieś wartość CPU Voltage Control o jedną wartość więcej, niż wskazuje Normal CPU VCore ). Tego procka można całkiem przyzwoicie podkręcić, więc masz pole do popisu ;).

Wiem że idzie go bez problemu podkręcić nawet do 3GHZ tylko czy nie zjaram sobie komputera tym napięciem albo czego innego sobie nie popsuję podnosząc mhz

Jeśli będziesz podnosił stopniowo o jedno oczko to nie (pamiętaj o monitorowaniu temperatur).

Dodane 01.01.2013 (Wt) 12:46

http://forum.pclab.pl/topic/390101-Inte … ore-E2160/

Czyli napięcie mam podnosić jeżeli komputer nie będzie chciał wstać albo będzie chodził niestabilnie? czy np co 10mhz o jedno oczko?

Napięcie podnieś dopiero wtedy gdy komputer będzie niestabilny lub się nie uruchomi (przeczytaj artykuł z linku).

Dałem napięcie 1,3125 podnosłem oczko wyżej jak kazaliście przy 240 mhz nie za duże napięcie czasem?