Ustawienia NARTY

  1. gdzie można znaleźć tabelę do ustawiania wiązań według wagi ?

  2. w miarę doświadczenia … przesuwamy wiązania do przodu czy do tył ?

http://www.narty.pl/index.php?id=301&tx_ttnews[tt_news]=138&cHash=cb0b3e4c28

a odpowiedź na drugie pytanie ?

:?: czy przesuwamy wiązanie do przodu lub do tył, względem narty

:idea: http://theloginovs.wtr.ru/equipe/bidings/iso.htm

Trenuje narciarstwo, mój ojciec ma serwis narciarski w którym sam pracuję, więc powiem ci mniej więcej co i jak.

Po pierwsze: nie ustawiaj sobie nigdy sam wiązań! Jeśli się na tym nie znasz! Możesz przez to sam siebie okaleczyć! Ustawisz źle siłę docisku wiązań lub siłę wypięcia (DIN) i możesz albo pozrywać sobie więzadła w kolanie, albo może ci narta wypiąć w najmniej odpowiednim momencie i wpakować się w drzewo lub cokolwiek innego.

Więc lepiej zanieś swoje narty wraz z butem do serwisu narciarskiego, gdzie ustawią ci docisk i siłę wypięcia. W razie poważniejszej gleby i kontuzji, będziesz mógł zwalić winę na serwis że źle doregulowali wiązanie.

Drugie pytanie: Nie ustawia się w miarę zdobywania doświadczenia wiązań w przód lub w tył. Na bucie narciarskim, przy podeszwie na boku mniej więcej po środku masz pionową kreskę. Na narcie, mniej więcej pośrodku także znajdziesz kreskę wszerz narty. Jest to środek montażowy. Obie te kreski muszą się pokrywać, tak więc ustawiając wiązania należy zwrócić na to uwagę.

A jeżeli chodzi ci o samą charakterystykę zachowania się narty po zmienionym ustawieniu wiązań to:

  1. Jeśli ustawisz swój but bardziej do przodu względem środka montażowego narty, to narta będzie łatwiej skrętna (dotyczy głównie nart carvingowych).

  2. Jeśli ustawisz but bardziej z tyłu w stosunku do środka montażowego, to narta będzie szybsza (nieco trudniej się bedzie skręcało).

Ot tyle uwag.

I naprawdę, nie grzeb sam przy wiązaniach bo możesz sobie zrobić poważną szkodę!

Qlawy nie chodzi o to ze chcę sam grzebać, tylko chciałem być zorientowany

=D> i dziękuje za jasną odpowiedź