Ustawienia pamięci wirtualnej

Witam. Jak ustawić pamięć wirtualną, żeby mi się szybciej wczytywało “otwierało” np. programy, strony internetowe itd.? Mam Windows 7 32bit, 2 GB ramu w dualu 800. Chodzi mi o to, że jak pierwszy raz jak coś otwieram to muszę długo czekać, a póżniej jak drugi raz coś otwieram to już się szybciej otwiera.

Samo ustawienie pamięci wirtualnej, czyli ściślej pliku stronicowania, niewiele da na to długie uruchamianie, ale spróbuj. Może…?
Wejdź do okna ustawiania Pamięci wirtualnej i tam zaznacz odznacz “Automatycznie zarządzaj rozmiarem…” (jeśli jest zaznaczone) i zaznacz pozycję Rozmiar niestandardowy. Obok w oba okienka Rozmiaru (początkowego i maksymalnego) wpisz tę samą liczbę 2048 (dla Twojej ilości pamięci RAM), kliknij Ustaw, potwierdź zmiany OK i zrestartuj komputer. Jak to zrobisz, to daj znać.

Przed ustawieniem pliku stronicowania zrobiłbym defragmentację dysku - żeby plik był w jednym kawałku.

A poza tym, na prędkość uruchamiania programów, pomoże jak umarłemu kadzidło :wink:

Najwięcej jednak zyskasz dodaniem fizycznego chociaż 2GB. Pamiętaj jednak, że masz system 32 bitowy

1 polubienie

Czyszczenie autostartu.
Eliminacja niepotrzebnych usług.
Czyszczenie systemu.
W zaplanowanych zadaniach wyłączyć skanujące aktualizacje bezpieczeństwa, czy skanowanie antywirusem, albo jakimś szkodliwym tuneupem.

Dzięki bardzo. Trochę szybciej się wczytuje.

Kolega bachus napisał co najsensowniejsze możesz zrobić - reszta to prowizorka.