Ustawienia pozycji szablonu

Witam

Od dawna szukam i nie mogę nic znaleśc o ustawieniach poszczególnych bloków np user1 user 2 chodzi mi o to jak zmienić szerokosć takich bloków mam problem na stronie http://test.igorczarnowo.website.pl/ obiekt witamy i slider są w blokach user1 i user2 jak widać user1 musi być węższe niż user 2 a są jednakowe co w ostateczności widać ze slider jest z boku jak ustawiać wielkosć takich bloków Nie chodzi mi tylko o stronę główną ale i o inne zakładki też

Te obiekty pojawiają się chyba jedynie po zalogowaniu na stronę, bo po wejściu z podanego linka, na stronie (w jej kodzie) nie ma takich rzeczy.

W takim wypadku mogę jedynie po omacku poradzić, byś popróbował z wartościami dla “width”, “min-width” i/lub “max-width” dla nich (albo osobno, albo “wariacjami łączonym”, gdzie stosujesz na obiekcie wszystkich lub dwóch wybranych).

Kożystając z firebuga jest with: 50% jak zmienię np na 90% to jest ok ale tylko w fire bugu nie mogę odnaleść pliku w którym jest zawarty kod czy to sa ustawienia od templates czy ustawienia joomla

Firebug podaje nazwę i numer lini, w której występuje dane “ustawienie” w pliku css.

Przykładowo div o klasie “art-shapes” (element nagłówka), posiada styl i w prawym panelu jest przedstawiony tak:

.art-shapes {

    bottom: 0;

    left: 0;

    overflow: hidden;

    position: absolute;

    right: 0;

    top: 0;

}

Po prawej stronie powyższego jest podawana lokalizacja, konkretniej jest to: template.css (wiersz 324), co mówi nam, że styl dla przykładowego “art-shapes” znajduje się w pliku “template.css” i zaczyna od wiersza/linii 324.

Jeśli natomiast Twoje “width: 50%;” nie jest “tytułowane” klasą/id div’a lub innego elementu, a ma element.style , oznacza to, że stylowanie jest wpisane bezpośrednio w kod strony, a nie w plik css (konkretniej w tag, np.

).

Jesssu i dalej nic czy jest jakaś szansa na odnalezienie tego pliku joomla ma miliony plików zanim przejżę wszystkie po kolei to mi życia braknie prosze o pomoc

A zrób zrzut firebug’a, może mnie nakieruje na to gdzie siedzi to width :slight_smile:

PS. Karta “Sieć” w fb może podpowiedzieć Tobie lokalizację pliku.

http://test.igorczarnowo.website.pl/zdjęcie jest na stronie

Jeśli chodzi o zaznaczony element (art-layout-cell), to jego szerokość siedzi w kodzie strony/zastosowanej templatki i nie jest ona wpisana w plik css (ze względu na ilość obiektów o tej klasie).

Będziesz wiec musiał poszukać w plikach motywu, które zawierają kod html (pewnie będą to pliki php, ale teraz nie pamiętam jakie mają domyślne nazewnictwo, ale osobiście zacząłbym od index.php templatki w poszukiwaniu “50%”).

czyli przeszukać templatkę ale ja ju wszystko w niej przeszukałem zmieniłem każdy znacznik 50% na kazdy inny i dalej nic zgrałem cały sysem joomla na dysk i też nie znalazłem nic nie rozumiem o co chodzi

No to może joomla “zbudowała” statyczną stronę i z niego jest Twoja strona wczytywana (z tego co kojarzę, ma taką lub podobną opcję).

PS. Znaczy się chodzi o cache :slight_smile:

kolego a coś więcej o tej statycznej stronie ja usunołem cały katalog casch z serwera bo co chwilkę joomla zapamiętywałą stare ustawienia i robiłem jedną rzecz kilka razy czy moze to być powodem mich problemów brak cascha

Sprawdź, może to coś da.

How to clear cache in joomla

jesssu dalej nic znalazłem taki artykuł http://forum.joomla.pl/showthread.php?5 … -user2-etc ale nie zabardzo wiem jak to u mnie zastosować pomoze sz mi

Nie kojarzę tego sposobu, bo jedyny xml w templatkach jaki mi do głowy przychodzi, to “templateDetails.xml”, a z tego co poszperałem, to “specjale” wstawiane są w php…

Sprawdź czy to “wymuszenie”/obejście zda egzamin, wstaw to w plik “template.css” swojego motywu:

.art-content-layout-row:last-child > .art-layout-cell:nth-child(1) {width: 30% !important;}

.art-content-layout-row:last-child > .art-layout-cell:nth-child(2) {width: 70% !important;}

W teorii powyższe powinno “nadpisywać” wartości szerokości dla rzeczonych kolumn.

a w którym miejscu dodac ten kod

Dodane 20.03.2013 (Śr) 16:53

Dla potomnych po pierwsze wielki ukłon dla tego Pana za pomoc dopisanie kodu pomogło. Walczę z tym na forum joomla od rana lecz tam jak zawsze tylko odp typu poszukaj przeczytaj kurs joomla nigdy zadnych konkretów a tutaj na tym forum sa ludzie godni polecenia dzieki wielkie

Dodane 20.03.2013 (Śr) 16:57

Kolego ten kod działa na wszustkich stronach a czy jest jakaś szansa zeby działał na wybranych stronach tzn na każdej inaczej

Za pomocą tego dodatku powinno być to proste :slight_smile:

Wtedy powyższy kod css nie powinien się znajdować (teoretycznie, bo to zależy…) w pliku template.css, a powinien zostać wprowadzony przez podany dodatek.

Strona dodatku