Ustawienia routera

Witam wszystkich : )

Mam takie dwie opcje w routerze, które nie wiem co oznaczają oraz jak je ustawić.

Do not change the TTL value

IGMP

Enabled, czy disabled? Jeśli ktoś może to niech wytłumaczy mi ich znaczenie.

Change TTL to jest pewnie opcja na polski podbijanie wartości TTL

Start>uruchom>cmd>ping www.onet.pl, jakieś tam pierdoły będą i na końcu masz TTL=64 czy ileś tam, jeżeli admin wprowadzi ograniczenie TTL będzie wynosiło TTL=1, ażeby nie udostępniać Internetu dalej, ale routery potrafią podbijać tą wartość.

IGMP nie wiem o tym praktycznie nic bo mi niepotrzebne, więc odsyłam do wikipedii.

czyli mogę dać na disabled żeby podbił? nic się nie stanie, czy lepiej dać enabled? No i kto wie jak to z tym IGMP?

disabled wyłączone czyli tak ma być(jak masz ten TTL=większy od 1), IGMP-disabled też.

TTL mam 120, czyli dać disabled tak?

, a IGMP, dlaczego?

TTL-Disabled bo nie ma sensu podbijać.

IGMP-nie potrafię Ci wytłumaczyć, możesz sobie wyłączyć z tydzień korzystać, włączyć i zobaczyć czy Ci to coś “da” w co wątpie, że zauważyłbyś różnicę.

Jak mówię, nie zabardzo wiem do czego służy ten protokół, jak już bardzo chcesz znać opcje routera to poszukaj czegoś na google o tym.

Google zaprasza do lektury

Okej, dałem obie opcje na disabled.

Zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie, gdy przekieruje port np. 4200, a żaden program go nie używa to pozostaje on niewidoczny dla sieci zewnętrznej, a gdy uruchomię np. p2p korzystający z tego portu to wtedy jest on przekierowany i otwarty. To normalny sposób zarządzania portami w routerach? Zaskoczyło mnie to, ale pozytywnie :slight_smile:

Jak nic z niego nie korzysta to po kiego miałby być otwarty :slight_smile:

Tak system zarządza, tak router zarządza i pewnie wszystko inne też.

Jak port nieużywany to router nie na co przekierowywać, więc nie przekierowywuje, jak jest port otwarty(używany) to przekierowywuje.