Ustawienia routera

(Pizda2745) #1

Witam wszystkich : )

Mam takie dwie opcje w routerze, które nie wiem co oznaczają oraz jak je ustawić.

Do not change the TTL value

IGMP

Enabled, czy disabled? Jeśli ktoś może to niech wytłumaczy mi ich znaczenie.

(Bolo92) #2

Change TTL to jest pewnie opcja na polski podbijanie wartości TTL

Start>uruchom>cmd>ping www.onet.pl, jakieś tam pierdoły będą i na końcu masz TTL=64 czy ileś tam, jeżeli admin wprowadzi ograniczenie TTL będzie wynosiło TTL=1, ażeby nie udostępniać Internetu dalej, ale routery potrafią podbijać tą wartość.

IGMP nie wiem o tym praktycznie nic bo mi niepotrzebne, więc odsyłam do wikipedii.

(Pizda2745) #3

czyli mogę dać na disabled żeby podbił? nic się nie stanie, czy lepiej dać enabled? No i kto wie jak to z tym IGMP?

(Bolo92) #4

disabled wyłączone czyli tak ma być(jak masz ten TTL=większy od 1), IGMP-disabled też.

(Pizda2745) #5

TTL mam 120, czyli dać disabled tak?

, a IGMP, dlaczego?

(Bolo92) #6

TTL-Disabled bo nie ma sensu podbijać.

IGMP-nie potrafię Ci wytłumaczyć, możesz sobie wyłączyć z tydzień korzystać, włączyć i zobaczyć czy Ci to coś "da" w co wątpie, że zauważyłbyś różnicę.

Jak mówię, nie zabardzo wiem do czego służy ten protokół, jak już bardzo chcesz znać opcje routera to poszukaj czegoś na google o tym.

Google zaprasza do lektury

(Pizda2745) #7

Okej, dałem obie opcje na disabled.

Zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie, gdy przekieruje port np. 4200, a żaden program go nie używa to pozostaje on niewidoczny dla sieci zewnętrznej, a gdy uruchomię np. p2p korzystający z tego portu to wtedy jest on przekierowany i otwarty. To normalny sposób zarządzania portami w routerach? Zaskoczyło mnie to, ale pozytywnie :slight_smile:

(Bolo92) #8

Jak nic z niego nie korzysta to po kiego miałby być otwarty :slight_smile:

Tak system zarządza, tak router zarządza i pewnie wszystko inne też.

Jak port nieużywany to router nie na co przekierowywać, więc nie przekierowywuje, jak jest port otwarty(używany) to przekierowywuje.