Ustawienia rutera pod kabel Enthernet

Witam,

mam pewien problem… sformatowałem komputer i moje łącze strasznie zmalało, nie jest to wina syfu na kompie i nie wierzę też w to, by “nagle” po fomacie poszedł mi kabel (z reszta wtedy chyba w ogóle by nie łapał sieci?). Po prostu po formacie internet przez kabel (gdyż sprawdzałem też na lapku i tam tez muli…) podłączony do rutera działa strasznie wolno a WiFi śmiga bardzo dobrze, nawet lepiej niż było to do tej pory… czy problemem mogą być ustawienia ruter? Jeśli tak to ma ktoś jakiś plan by załatwić problem? :slight_smile:

ps. ruter LinkSys Wireless-G ADSL Gateway with SRX200 WAG54GX2

Przeniesiony z Problemy

orqa , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

A jakie teraz masz ustawienia w routerze?

Strona do konfiguracji routera:

http://192.168.0.1/

wpisz admin i hasło pozostaw puste

To twój lokalny nie widoczny z światowego internetu adres :stuck_out_tongue:

Czasem wystarczy na nowo zaprawić wtyczki RJ-45 w których się mogą robić zwarcia :slight_smile:

a czy do innych portów lan przepinałeś kabel i to samo było ?

paw3l.pl , niezabardzo rozumiem Twoie pytanie … tam tego jest bardzo dużo (tzn. zakładek) i połowy z tego i tak nie rozumiem :slight_smile:

pysiu , tak… przekładałem wtyczki i to samo :slight_smile: i jak pisałem, niewirzę, że akurat po formacie wtyczki mają zwarcia ;/ naprawde dziwny zbieg okoliczności, ale kupię nowy kabel i zobaczę co będzie.

Czy przy reinstalacji nie robiłeś też porządków z komputerem - np. podłączenie zasilania nie jest teraz gdzie indziej? Nie zmieniłeś listwy itp.?

p.s. pytanie podchwytliwe, ale poważne - czy jesteś pewny, że łączysz się do swojej sieci wifi?

Dodane 07.11.2009 (So) 14:07

Pysiu - on chyba zadającemu pytanie pokazywał, się dostać do opcji konffiguracji routera…

Dodane 07.11.2009 (So) 14:08

… To do roboty, screenshot, imagehack i powklejać linki…