Ustawienia satelity ASTRA

(antiferno) #1

No więc tak na początek napisze że nie mam za bardzo pojecia o tych technicznych sprawach bo u siebie w domu satelity nie posiadam , cioteczka prosila mnie o ustawienie bo wysiadła TV TRWAM :stuck_out_tongue: No więc wszedłem na strone tv trwam okazalo sie że wielmozny ojeciec R. nakazał przestawienie paru opcji :stuck_out_tongue: więc zacząłem grzebać w ustawieniach wg wytycznych i juz przy pierwszej opcji - nie ma takiej nazwy satelity na liscie astra 1H 19,2 East , druga opcja Transponder ...nie wiem co to jest ale wielki R. nakazał dać 111 a w opcjach mam max 80 ... Czestotliwosci tez takich wielkich nie ma jak on sobie zazyczyl :stuck_out_tongue: ... no więc - to jest coś do grzebania czy potrzebna wymiana talerza /dekodera ?

Prosilbym o w miare szybkie wyjasniania bo nie chce siedzieć cały dzien na wiosce :stuck_out_tongue:

(Jolka112) #2

Wykonaj wszystko według tego http://www.tv-trwam.pl/odbior.php

(jarekm26) #3

no tak, ale jak wyjaśnić nie widząc menu dekodera, może włącz automatyczne

skanowanie transponderów i powinno wyskoczyć, jeżeli to dekoder Ojca Dyrektora...

(antiferno) #4

eh bylem na tej stronie , pisalem ze parametry te nie są dostepne poza tym tu sa instrukcje dla dekodera ariva a tutaj jest jakis bigsat ...

-- Dodane 02.04.2011 (So) 18:40 --

nie znalazlem czegos takiego jak skanowanie transponderów ...to nie jest dekoder ojczulka raczej jakby bylo to bym znalazl bo wszedzie szukalem ... to co mam mowic ze nowy dekoder ? :smiley: ... oczywiscie z allegro bo imperator R. liczy sobie 50zł extra :smiley:

(Jacek Bydgoszcz) #5

Podaj dokładną nazwę odbiornika cioteczki. Transponder 111 to rzeczywisty numer jego na satelicie, nie w odbiorniku w domu. Najczęściej wystarczy wpisać tylko częstotliwość transpondera i polaryzację, resztę odbiornik dobiera automatycznie. Jednak w tym wypadku wystarczy ponowne wyszukiwanie kanałów, ten transponder powinien być zapisany w pamięci odbiornika.

(antiferno) #6

BigSat BS-S 77CX , probowalem automatyczne wyszukiwanie kanalow i wszystko znajduje tak jak bylo tylko na trwam jest brak sygnalu

(Jolka112) #7

A spróbuj według tego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1407946.html

(antiferno) #8

znalazlem jakis transponder na czestotliwosc 12604 .. ale jest to na innej satelicie i pokazuje że nie znalazlo programu :confused: .... tej wymaganej astra 1H 19,2 East jak juz pisalem na liscie NIE MA ... o co w tym chodzi ? bo mi to wyglada na naciaganie kasy na nowy dekoder :stuck_out_tongue:

(Unga Unga) #9

Przeszukaj automatycznie ponownie satelity z opcją kasowania starych ustawień jeśli jest taka opcja.

Albo wejdź w skanowanie ręczne i ustaw ręcznie co trzeba.

(antiferno) #10

Nie widzialem takiej opcji ... skanowanie reczne probowalem wlasnie z tymi niby ustawieniami tylko nie było do wyboru tej satelity konkretnej tylko inne astry :confused: ... nie znajdowalo kanalu

(Unga Unga) #11

TV TRWAM wcześniej i obecnie jest nadaway z pozycji 19,2°E tylko zmieniły się Astry z 1KR na 1H

Anteny nie przestawiasz, dekodera nie zmieniasz.

ASTRA 1 H (19,2°E)

tp. 111 (12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TV TRWAM

PID V: 33

PID A: 3606 (pol)

PID PCR: 33

SID: 7296

PID TXT: 273

PID PMT: 32

Provider: SES ASTRA

Kodowanie: brak

(tadeusz242) #12

Tu masz ustawienia Astry

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=odbior

(Kpc21) #13

Technicy kablówki nie przestawili jeszcze tunera na stacji czołowej.

Spróbuj cofnąć dekoder do ustawień fabrycznych i dopiero wykonać autoszukanie.

(Ankaja128) #14

Mam podobny problem. Jest to dekoder comsat polonia fta 16 i też nie odbiera Trwam. Na dodatek nie ma takiej satelity jak ASTRA 1H

-- Dodane 05.04.2011 (Wt) 13:45 --

Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić to proszę o radę :smiley:

(antiferno) #15

Wiecie co zaczelo mnie to denerwować i sobie to w ten dzien odpuscilem :expressionless: ... za chiny nie moge znalesc takich ustawień jak wy podajecie :confused: ...

ponoć są jakieś dekodery które same sie przestawiaja :stuck_out_tongue: moge jej powiedzieć zeby kupila nowy tylko żeby potem zonka nie bylo ze dalej odbierac nie bedzie :smiley:

(Kpc21) #16

Jak nie dajesz rady, to bardziej sensowne jest chyba zawezwanie montera niż zakup nowego odbiornika.

(A4092007) #17

Mam dokładnie ten sam problem. Odbiornik ciotki nie widzi satelity ASTRA 1H więc przeszukanie transpondera tp. 111 (12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) nic nie daje. Ktoś potrafi wyjaśnić ten problem?

(Kpc21) #18

Próbowałeś cofnąć tuner do ustawień fabrycznych?

(jarekm26) #19

A może od początku...

Satelita 1H, jest na tej samej pozycji co pozostałe, a więc nie musisz

go wybierać ręcznie....

Jeżeli ustawisz transponder 111, to jakie masz wskazania sygnału na paskach Siła i Jakość ?

(A4092007) #20

Przy najbliższej wizycie spróbuje powrócić do ustawień fabrycznych i dam znać jaki to dało efekt.

Pzdr.