Ustawienia satelity ASTRA

No więc tak na początek napisze że nie mam za bardzo pojecia o tych technicznych sprawach bo u siebie w domu satelity nie posiadam , cioteczka prosila mnie o ustawienie bo wysiadła TV TRWAM :stuck_out_tongue: No więc wszedłem na strone tv trwam okazalo sie że wielmozny ojeciec R. nakazał przestawienie paru opcji :stuck_out_tongue: więc zacząłem grzebać w ustawieniach wg wytycznych i juz przy pierwszej opcji - nie ma takiej nazwy satelity na liscie astra 1H 19,2 East , druga opcja Transponder …nie wiem co to jest ale wielki R. nakazał dać 111 a w opcjach mam max 80 … Czestotliwosci tez takich wielkich nie ma jak on sobie zazyczyl :stuck_out_tongue: … no więc - to jest coś do grzebania czy potrzebna wymiana talerza /dekodera ?

Prosilbym o w miare szybkie wyjasniania bo nie chce siedzieć cały dzien na wiosce :stuck_out_tongue:

Wykonaj wszystko według tego http://www.tv-trwam.pl/odbior.php

no tak, ale jak wyjaśnić nie widząc menu dekodera, może włącz automatyczne

skanowanie transponderów i powinno wyskoczyć, jeżeli to dekoder Ojca Dyrektora…

eh bylem na tej stronie , pisalem ze parametry te nie są dostepne poza tym tu sa instrukcje dla dekodera ariva a tutaj jest jakis bigsat …

Dodane 02.04.2011 (So) 18:40

nie znalazlem czegos takiego jak skanowanie transponderów …to nie jest dekoder ojczulka raczej jakby bylo to bym znalazl bo wszedzie szukalem … to co mam mowic ze nowy dekoder ? :smiley: … oczywiscie z allegro bo imperator R. liczy sobie 50zł extra :smiley:

Podaj dokładną nazwę odbiornika cioteczki. Transponder 111 to rzeczywisty numer jego na satelicie, nie w odbiorniku w domu. Najczęściej wystarczy wpisać tylko częstotliwość transpondera i polaryzację, resztę odbiornik dobiera automatycznie. Jednak w tym wypadku wystarczy ponowne wyszukiwanie kanałów, ten transponder powinien być zapisany w pamięci odbiornika.

BigSat BS-S 77CX , probowalem automatyczne wyszukiwanie kanalow i wszystko znajduje tak jak bylo tylko na trwam jest brak sygnalu

A spróbuj według tego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1407946.html

znalazlem jakis transponder na czestotliwosc 12604 … ale jest to na innej satelicie i pokazuje że nie znalazlo programu :confused: … tej wymaganej astra 1H 19,2 East jak juz pisalem na liscie NIE MA … o co w tym chodzi ? bo mi to wyglada na naciaganie kasy na nowy dekoder :stuck_out_tongue:

Przeszukaj automatycznie ponownie satelity z opcją kasowania starych ustawień jeśli jest taka opcja.

Albo wejdź w skanowanie ręczne i ustaw ręcznie co trzeba.

Nie widzialem takiej opcji … skanowanie reczne probowalem wlasnie z tymi niby ustawieniami tylko nie było do wyboru tej satelity konkretnej tylko inne astry :confused: … nie znajdowalo kanalu

TV TRWAM wcześniej i obecnie jest nadaway z pozycji 19,2°E tylko zmieniły się Astry z 1KR na 1H

Anteny nie przestawiasz, dekodera nie zmieniasz.

ASTRA 1 H (19,2°E)

tp. 111 (12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TV TRWAM

PID V: 33

PID A: 3606 (pol)

PID PCR: 33

SID: 7296

PID TXT: 273

PID PMT: 32

Provider: SES ASTRA

Kodowanie: brak

Tu masz ustawienia Astry

http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=odbior

Technicy kablówki nie przestawili jeszcze tunera na stacji czołowej.

Spróbuj cofnąć dekoder do ustawień fabrycznych i dopiero wykonać autoszukanie.

Mam podobny problem. Jest to dekoder comsat polonia fta 16 i też nie odbiera Trwam. Na dodatek nie ma takiej satelity jak ASTRA 1H

Dodane 05.04.2011 (Wt) 13:45

Jeżeli ktoś wie co z tym zrobić to proszę o radę :smiley:

Wiecie co zaczelo mnie to denerwować i sobie to w ten dzien odpuscilem :expressionless: … za chiny nie moge znalesc takich ustawień jak wy podajecie :confused:

ponoć są jakieś dekodery które same sie przestawiaja :stuck_out_tongue: moge jej powiedzieć zeby kupila nowy tylko żeby potem zonka nie bylo ze dalej odbierac nie bedzie :smiley:

Jak nie dajesz rady, to bardziej sensowne jest chyba zawezwanie montera niż zakup nowego odbiornika.

Mam dokładnie ten sam problem. Odbiornik ciotki nie widzi satelity ASTRA 1H więc przeszukanie transpondera tp. 111 (12,604 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) nic nie daje. Ktoś potrafi wyjaśnić ten problem?

Próbowałeś cofnąć tuner do ustawień fabrycznych?

A może od początku…

Satelita 1H, jest na tej samej pozycji co pozostałe, a więc nie musisz

go wybierać ręcznie…

Jeżeli ustawisz transponder 111, to jakie masz wskazania sygnału na paskach Siła i Jakość ?

Przy najbliższej wizycie spróbuje powrócić do ustawień fabrycznych i dam znać jaki to dało efekt.

Pzdr.