Ustawienia wentylatora w BIOS-ie

Witam, otóż mam taki problem, mój dodatkowy wentylator na obudowie z tyłu po wymianie zasilacza nie włącza się. Wiem, że trzeba to przestawić w biosie ale nie bardzo wiem gdzie. Dodam jeszcze, że wentylator jest włączany z przedniego panelu. Kiedy komputer startuje głośniczek systemowy daje 3 krótkie sygnały, dzieje się tak samo jak resetuję ustawienia wyświetlacza na przednim panelu. Screen biosa:

fdacb89b75d93e79gen.jpg

  • Z tego zdjęcia wynika, że nie działa (brak obrotów) wentylator zasilacza. Sprawdź to! Zresztą wentylator “system fan” (dodatkowy) też nie działa.

  • 3 krótkie sygnały dla BIOSu Award mogą świadczyć z kolei o kłopotach z pamięcią - może niedociśnięte po tej wymianie zasilacza?

  • O ile wiem, w BIOSie nie włącza się ani nie wyłącza wentylatorów, lecz jedynie ich monitorowanie , czyli ostrzeżenia o ich uszkodzeniach, które zresztą masz wyłączone (jak wynika z tej fotki).

  • Moim zdaniem, po wejściu do BIOSu, na głównej, pierwszej stronie przejdź do pozycji “Load Optymized Defaults”, uruchom ją (Enter), potwierdź F10, potem jeszcze chyba Yes (Y) i zrestartuj komputer.

Dodane 25.02.2011 (Pt) 20:46

Jeśli wentylator zasilacza jest konstrukcyjnie związany z zasilaczem i z niego zasilany, to musi się obracać niezależnie od ustawień BIOSu.

Dodane 25.02.2011 (Pt) 20:48

Pozostałe wentylatory będą działały tylko, jeśli są prawidłowo podłączone elektrycznie. Niezależnie od ustawień BIOSu.

Otóż to nie był błąd w biosie tylko po prostu kabel przy złączce się poluzował, a jeśli chodzi o głośniczek to nie zawsze 3 krótkie dźwieki oznaczają problemy z ramami bo u mnie podczas dźwięku na wyświetlaczu pulsowała animacja wentylatora.

Dzięki za pomoc i przepraszam za kłopot.

P.S

Czy możesz mi powiedzieć jak powinienem optymalnie ustawić biosa ze screena.

Optymalnie to: F7 > Esc > F10 > potwierdzić i restart.