Ustawienie anteny satelitarnej pakietu TP

(Maciek Matan) #1

Witam.

Nie wiem, czy dobrze wstawiłem ten temat, raczej źle. Otóż potrzebuję pomocy. Posiadam pakiet livebox TP i telewizję satelitarną. Kiedyś się właśnie zepsuła, ale jej nie naprawiałem. Ostatnio przyszła mi chęć naprawienia jej. Jest to dekoder shd 85. Wstawiam obrazek, raczej link :http://www.planetenumerique.com/IMG/jpg/shd85.jpg. Wszystko jest dobrze podłączone, gdy włączam dekoder (oczywiście połączone z liveboxem) wyświetla się test instalacji anteny. Po zakończeniu testu wyświetla się BRAK SYGNAŁU. Już nie mam siły do tego dziadostwa, męczę się już od trzech dni :? . (Jeśli nie chcecie się męczyć to nie kupujcie nigdy pakietu TV TP.)

Co robić? Pomocy.

(Xparanienormalnyx) #2
  1. Antena ustawiona dokładnie na hotbirda?

2. Konwerter sprawny?

3. Jakie były objawy "zepsucia" się kiedyś, i dlaczego nie zgłosiłeś tego do tp?

(djosdanielos) #3

pożycz od kogoś jakiś tuner i sprawdź czy masz dobrze ustawioną antenę na nim jak nie to ustaw. do tego tunera musi być bardzo dokładnie ustawiona antena

(Maciek Matan) #4
  1. Tak.

2. Jak to sprawdzić?

3. Po prostu był brak sygnału, wtedy nie interesowałem się tym, ponieważ nie oglądałem TV.

-- Dodane 07.08.2011 (N) 10:47 --

1.Tak zrobię.

2 Jak ustawić antenę perfekcyjnie, słyszałem o miernikach SatFinder, gdzie można je kupić?

(Kpc21) #5

na Allegro

Niektórzy ustawiają na Słońce:

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... zasaz.html

(Maciek Matan) #6

Wszystko jest ustawione dobrze, może ten konwerter jest zepsuty?

-Brak połączenia anteny z dekoderem (test)

-Zero sygnału w parametrach sygnału satelitarnego

Może trzeba zmienić częstotliwość ?

(matty24) #7

A nie masz uszkodzonego kabla, albo jakiegoś zwarcia na łączeniu?

(Kpc21) #8

Pożycz od kogoś dekoder innej platformy i podepnij w miejsce dekodera.

(Maciek Matan) #9

Monsieur, w konwerterze jest napięcie, myślicie, że pomoc od Tp coś kosztuje?

(matty24) #10

TP prawdopodobnie nie pomoże. Każą Ci wynająć fachowca, aby ustawił Ci antenę.

Zawsze możesz zadzwonić i zapytać.