Ustawienie anteny satelitarnej


(system) #1

Witam !

Wczoraj kupiłem pakiet Cyfrowego Polsatu i zacząłem go montować i wszystko szło pięknie do momentu gdy musiałem zamontować i ustawić antenę (rozmiar 60). Kombinowałem ze 2 godziny i dalej nie mogę znaleźć sygnału, a koleś co ma specjalny miernik przyjedzie dopiero jutro o 14.00, a mi nie chcę się tak długo czekać i mam do was prośbę:

Czy moglibyście podać mi linki do jakiegoś specjalnego kalkulatora, który liczy kąt ustawienia anteny ? Mieszkam w Niedźwiadzie obok Lubartowa, woj.Lubelskie, a w ustawieniach dekodera mam ustawioną satelitę HOTBIRD na 12188 V (ale nie wiem co to za numery). Proszę o szybką i sensowną odpowiedź.

PS. Czytałem trochę na http://www.elektroda.pl ale z podobnych postów za dużo nie rozumiem.


(Kpc21) #2

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/sa ... index.html - wybierasz miasto albo wpisujesz współrzędne geograficzne, jako satelita domyślnie wybrany jest Hot Bird.

Hot Bird to nazwa satelity z którego nadaje platforma Polsatu, a 12188 V to częstotliwość i polaryzacja transpondera (czyli nadajnika na satelicie).


(system) #3

A i jeszcze jedno:

Przed chwilą ustawiałem antenę i w dekoderze Echostar HDS-400E są takie 2 paski informujące o sygnale i na tym górnym jest 80 %, ale na dolnym ciągle 0 % i nie ma dalej żadnych programów.


(Kpc21) #4

Może trafiłeś na innego satelitę niż Hot Bird.


(Mmiszczuk) #5

Inny satelita. Jak chcesz porządnie ustawić to musisz mieć miernik, a nie patrzeć na % w tunerze.


(system) #6

Napisałem :


(eminat) #7

najlepiej zrobisz jak wyjdziesz na powietrze to może ci ten mrozek troszeczkę główkę przewietrzy,

nie miałeś tyle czasu to poczekaj aż kolega przyjdzie, a nie bądź w gorącej wodzie kąpany,

sam jeszcze coś zrobisz nie tak.


(Kpc21) #8

Dopóki kolega nie zrzuci anteny na ziemię doprowadzając do jej pogięcia (zmieni się geometria czaszy i antena nada się tylko na złom), nic stać się nie powinno.

Prosił o podanie linka do kalkulatora - dałem. Mam nadzieję że pomoże i nie trzeba będzie płacić fachowcowi.