Ustawienie automatycznego Windowsa

Mam zainstalowane 3 Winodwsy i po każdym uruchomieniu komputera włącza mi się ekran z prośbą o wybranie Windowsa. CZy można jakoś wybrać jeden Windows jako automatyczny, żeby go nie wybierać po każdym włączeniu komputera? Jeśli tak to jak później właczyć innego windowsa?

Przede wszystkim podaj jakie masz systemy.

W Windows 7: Mój komputer - Właściwości - Zaawansowane ustawienia systemu - Uruchamianie i odzyskiwanie.

W innych wersjach jest bardzo podobnie.

Winodws XP

No więc pod wyżej podaną ścieżką wybierasz z listy system, która ma być tym domyślnym i odznaczasz pole wyboru przy Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych.

Zrób tak jak pisał cedar i ustaw czas wyświetlania na 5 i ustaw jako domyślny interesujący Cię system. Teraz po pięciu sekundach będzie startował wybrany przez Ciebie domyślny system. Jeżeli będziesz chciał przełączyć się na drugi system, po prostu uruchamiasz ponownie komputer, strzałką w dół przechodzisz na interesujący Cię system, wciskasz enter i wtedy uruchomi się drugi system.

Tylko uważaj z czasem, bo jak dasz za mały to możesz nie zdążyć, 3-5 sek. jest optymalnie.