Ustawienie bootowania


(Loco 91) #1

Witam.

Kupiłem notebooka na którym był windows 8. Chcę doinstalować również 7.

Utworzyłem sobie pendrive z windows 7, podłączyłem go, ustawiłem first boot usb, ale nie mam komunikatu "Dowolny klawisz spowoduje...". Jest to notebook asus. Wyświetla się tylko na starcie logo asusa z wczytywaniem po czym startuje windows 8. Jak mogę to rozwiązać?


(falcon89) #2

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem (jeśli masz na płycie to musisz musisz go zgrać do iso), Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!


(Ja$) #3

A czy kolego utworzyłeś bootowalnego pendraiva?

Jeżeli nie, to tu opisałem jak to zrobić:

nie-chce-bootowac-usb-t507865.html


(Loco 91) #4

Nie chodzi mi o to jak wgrać windowsa na pendrive’a bo to już mam. Tylko nie wiem jak rozpocząć instalację, ponieważ po ustawieniu w biosie first boost na usb nie wyświetla mi się komunikat “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku…”. Nie ma nawet migającego kursora który jest jeśli ustawimy first boot z dysku. Po prostu od razu startuje windows.

@Ja$, tak mam już bootowalnego pendrive’a


(falcon89) #5

Oto chodzi że zapewne nie masz bootowalnego pendriva (masz tylko wgrane na niego pliki), jak chciałem stworzyć boot pena to u mnie zadziałał jedynie Universal USB Installer (napisałem poradnik ponieważ wiem że działa i kilku osobom pomógł).


(Ja$) #6

To, że masz Windowsa na penie to my wiemy, tylko czy on jest bootowalny? Jeżeli nie jest bootowalny to objaw będzie taki jak Ty masz.


(Loco 91) #7

Używałem WinSetupFromUsb, później sprawdzę innymi i dam znać.


(Pablo_Wawa) #8

Sprawdź tego pendrive na innym komputerze i jeśli tam będzie z niego startowała instalacja, to znaczy, że na Twoim nowym notebooku jest coś nie tak. Może to jest ta słynna sprawa z BIOSem UEFI i możliwością bootowania tylko bezpiecznego systemu operacyjnego (podpisanego certyfikatem)?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/UEFI_i_Windows_8_zablokuja_opcje_instalacji_Linuksa-36893.html


(Loco 91) #9

@Pablo_Wawa

Miałeś rację, oryginalny windows rozwiązał sprawę.