Ustawienie bootowania

Witam.

Kupiłem notebooka na którym był windows 8. Chcę doinstalować również 7.

Utworzyłem sobie pendrive z windows 7, podłączyłem go, ustawiłem first boot usb, ale nie mam komunikatu “Dowolny klawisz spowoduje…”. Jest to notebook asus. Wyświetla się tylko na starcie logo asusa z wczytywaniem po czym startuje windows 8. Jak mogę to rozwiązać?

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem (jeśli masz na płycie to musisz musisz go zgrać do iso), Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

A czy kolego utworzyłeś bootowalnego pendraiva?

Jeżeli nie, to tu opisałem jak to zrobić:

nie-chce-bootowac-usb-t507865.html

Nie chodzi mi o to jak wgrać windowsa na pendrive’a bo to już mam. Tylko nie wiem jak rozpocząć instalację, ponieważ po ustawieniu w biosie first boost na usb nie wyświetla mi się komunikat “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku…”. Nie ma nawet migającego kursora który jest jeśli ustawimy first boot z dysku. Po prostu od razu startuje windows.

@Ja$, tak mam już bootowalnego pendrive’a

Oto chodzi że zapewne nie masz bootowalnego pendriva (masz tylko wgrane na niego pliki), jak chciałem stworzyć boot pena to u mnie zadziałał jedynie Universal USB Installer (napisałem poradnik ponieważ wiem że działa i kilku osobom pomógł).

To, że masz Windowsa na penie to my wiemy, tylko czy on jest bootowalny? Jeżeli nie jest bootowalny to objaw będzie taki jak Ty masz.

Używałem WinSetupFromUsb, później sprawdzę innymi i dam znać.

Sprawdź tego pendrive na innym komputerze i jeśli tam będzie z niego startowała instalacja, to znaczy, że na Twoim nowym notebooku jest coś nie tak. Może to jest ta słynna sprawa z BIOSem UEFI i możliwością bootowania tylko bezpiecznego systemu operacyjnego (podpisanego certyfikatem)?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/UEFI_i_Windows_8_zablokuja_opcje_instalacji_Linuksa-36893.html

@Pablo_Wawa

Miałeś rację, oryginalny windows rozwiązał sprawę.