Ustawienie daty BIOS bez uruchamiania systemu

Cześć,
Mam w pracy do zrobienia sporo laptopów i muszę na nich zmienić datę w biosie. Chciałbym to zrobić poprzez serwer PFSENSE. Laptopów niestety nie mogę uruchomić do systemu, jedynie co mogę wejść do BIOSu.
Ogólnie zgrywam system poprzez PXE przez serwer FOGa w maszynie wirtualnej (centOS) w drugim Vboxie mam serwer PFSENSE i zobaczyłem tam usługę NTP lecz ona nie daje skutku i laptop nie synchronizuje czasu (wyczytałem też, że nie ma wuja zmienić daty biosu w taki sposób). Laptopowe procesory posiadają vPro, tylko nie widziałem jakiegoś prostego sposobu żeby zmienić datę w BIOSie bo musiałbym mieć windows server dodatkowo rejestrować każdy laptop.
Czy istnieje jakaś prosta metoda zmiany czasu w biosie?

Prosta może nie, ale istnieje jeszcze poszlaka w postaci Intel Management Engine. Może research na ten temat i ew. dostanie się tam przyniesie jakieś rezultaty. To komunikuje się z siecią zasadniczo.

A co to za laptopy i ile to sporo?
A-brandy miewają swój soft zarządzający, może też vPRO Ci pomoże?

Nie możesz przygotować małego distro Linuksa ze skryptem startowym pobierającym datę przez ntp i wyrzucającym ją do bios przez hwclock —systohc ? :thinking:

1 polubienie