Ustawienie domeny na adres po ukośniku

(PC174) #1

Chciałbym, aby domena wskazywała na adres konta danego użytkownika. Przykład: DomenaUżytkownika.pl wskazuje na AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika

Jak to zrobić?

(Mch Frnc) #2

Ale gdzie chcesz to zrobić? Ustawić w .htaccess czy jak? Za mało informacji.

(PC174) #3

Najbardziej pasowałoby mi ustawić rekord dla domeny, ale jaki? Jestem otwarty także na każdą inną opcję. Dodam, że nie mam możliwości dodawania plików na AdresSerwera.pl tylko na kontach użytkowników.

(YoJoe) #4

domeny internetowe

Mając przykładową domenę jankowalski.pl to w niej ustawiasz co ma być uruchomienie po wpisaniu tej fary z przeglądarce www. 

Domena: jankowalski.,pl --> wskazać serwer w konfiguracji —> “AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika” i już musi działać.

(PC174) #6

Serwer to Apache na Debianie, więc możliwości jest dużo. Niewątpliwie mogę ustawić rekord A wskazujący na IP serwera jednak ja muszę podpiąć domenę bezpośrednio pod konto konkretnego użytkownika, a jego adres jest po ukośniku. Który rekord wybrać w przypadku sugestii krisp?

W przypadku CNAME też nie może być adresów po ukośniku. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

(ra-v) #7

Po dodaniu domeny głównej i skierowaniu na odpowiedni serwer w konfiguracji DNS i tak musisz w konfiguracji Apache ustawić katalog, na który ma kierować. Więc nie rozumiem sensu tego co napisałeś w pierwszym poście.

CNAME dotyczy DNSa a nie konfiguracji serwera, i różni się od rekordu A tym, że wpisuje się nazwę domeny zamiast adresu IP. 

(PC174) #8

W takim razie może jeszcze inaczej to napiszę… Dostałem od hostingodawcy adres mojej strony: AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika. Chciałbym, aby na ten adres wskazywała MojaDomena.pl. Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego?

W konfiguracji domeny podaj adres skąd ma pobierać dane do ładowania strony www.

W domenie AdresSerwera.pl podaj ścieżkę do AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika i tyle.

(PC174) #10

No właśnie… Ale co wybrać w konfiguracji domeny? Do wyboru mam rekordy: A, CNAME, MX, TXT, SPF, AAAA, NS, SRV, LOC. Do domeny AdresSerwera.pl nie mam dostępu.