Ustawienie domeny na adres po ukośniku

Chciałbym, aby domena wskazywała na adres konta danego użytkownika. Przykład: DomenaUżytkownika.pl wskazuje na AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika

Jak to zrobić?

Ale gdzie chcesz to zrobić? Ustawić w .htaccess czy jak? Za mało informacji.

Najbardziej pasowałoby mi ustawić rekord dla domeny, ale jaki? Jestem otwarty także na każdą inną opcję. Dodam, że nie mam możliwości dodawania plików na AdresSerwera.pl tylko na kontach użytkowników.

domeny internetowe

 

Mając przykładową domenę jankowalski.pl to w niej ustawiasz co ma być uruchomienie po wpisaniu tej fary z przeglądarce www. 

 

Domena: jankowalski.,pl --> wskazać serwer w konfiguracji —> “AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika” i już musi działać.

Serwer to Apache na Debianie, więc możliwości jest dużo. Niewątpliwie mogę ustawić rekord A wskazujący na IP serwera jednak ja muszę podpiąć domenę bezpośrednio pod konto konkretnego użytkownika, a jego adres jest po ukośniku. Który rekord wybrać w przypadku sugestii krisp?

W przypadku CNAME też nie może być adresów po ukośniku. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Po dodaniu domeny głównej i skierowaniu na odpowiedni serwer w konfiguracji DNS i tak musisz w konfiguracji Apache ustawić katalog, na który ma kierować. Więc nie rozumiem sensu tego co napisałeś w pierwszym poście.

 

CNAME dotyczy DNSa a nie konfiguracji serwera, i różni się od rekordu A tym, że wpisuje się nazwę domeny zamiast adresu IP. 

W takim razie może jeszcze inaczej to napiszę… Dostałem od hostingodawcy adres mojej strony: AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika. Chciałbym, aby na ten adres wskazywała MojaDomena.pl. Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego?

W konfiguracji domeny podaj adres skąd ma pobierać dane do ładowania strony www.

 

W domenie AdresSerwera.pl podaj ścieżkę do AdresSerwera.pl/~KontoUżytkownika i tyle.

No właśnie… Ale co wybrać w konfiguracji domeny? Do wyboru mam rekordy: A, CNAME, MX, TXT, SPF, AAAA, NS, SRV, LOC. Do domeny AdresSerwera.pl nie mam dostępu.