Ustawienie drugiego monitora

Cześć!

Szukam porady w obliczu małego acz irytującego problemu. Mam pewien kłopot z prawidłowym ustawieniem dodatkowego monitora podłączonego do laptopa Dell XPS L702x. Z uwagi na niedorzeczne wyposażenie tegoż w złącza video, możliwe jest w zasadzie tylko podłączenie przez HDMI (ma też mini-Display Port).

Zasadniczo podłączenie monitora nie jest problemem, ustawienie rozszerzenia obrazu też, niby wszystko działa, ALE…

Monitor non-stop mruga! Jakby tracił połączenie na sekundę. Po pewnych bataliach sterownikowych urządzenie udało mi się zainstalować dla obydwu kart graficznych (integra Intel HD 3000 i GeForce GT555M) w panelu sterowania nVidia monitor jest widoczny, w panelu intela już niekoniecznie - uparcie tryb wyświetlania to “Jedno urządzenie wyświetlające”.

Ustawienie procesora nVidia jako domyślnego (w ustawieniach globalnych panelu sterowania) nic nie daje, czasem działa jak należy, ale za cholerę nie umiem znaleźć konfiguracji, w której monitor na stałe działałby prawidłowo.

Wolałbym uniknąć wyłączania zintergowanej karty na amen i pracy wyłącznie na GF.

 

Starałem się podać jak najwięcej informacji, może brzmi to trochę chaotycznie… jeżeli ktoś ma pomysł jak zaradzić temu problemowi, albo uwagi odnośnie sposobu podłączenia - proszę o pomoc!

 

(dodam jeszcze, że wadliwy kabel HDMI to raczej nie to, próbowałem na kilku)

 

Nie wyłączysz.

 

Możliwości:

 

  • problem ma monitor lub jego wejście HDMI - trzeba sprawdzić go na innym kompie.

  • problem ma laptop, karta lub wyjście HDMI

  • szajsowaty kabel HDMI lub za długi?

  • inne