Ustawienie fabryczne - Windows 10

Witam. Proszę o jasną i rzetelną odpowiedź, bo w internecie jakoś nie mogłem na nią trafić lub trafiałem na sprzeczne odpowiedzi.

Posiadam Windowsa 10, zaktualizowanego z Windows 7 (darmowe aktualizacje do 29 lipca) w tamtym roku.

Czyli miałem Windows 7 --> aktualizacja --> Mam Windows 10.

Mam pewne problemy z systemem i chciałbym skorzystać z opcji " Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego"

Najważniejsze pytanie. Czy to spowoduje cofnięcie się do Windows 7, czy po tej opcji będę mieć nadal Windows 10 ?

Zależy mi na czystym systemie, lecz żebym został na Windows 10.

Dziękuje za konkretne i rzetelne odpowiedzi.

Oczywiście że zostanie win 10. Wiem z własnego doświadczenia.

Jeśli aktualizacja była na tym sprzęcie, to dane są zapisane na serwerze Microsoftu i przy czystej instalacji W10 nie powinno być problemu.

Gdy pliki instalacyjne systemu zostaną pobrane, Media Creation Tool automatycznie przeniesie je na podłączony do komputera nośnik USB, po zakończeniu operacji wyświetlając powyższy komunikat. Program prosi o sprawdzenie, czy dysponujemy odpowiednim kluczem produktu, jednak w sytuacji przedstawionej w pytanie (wcześniej zaktualizowano starszy system do Windows 10, a teraz użytkownik chce zastąpić Windows 10 zainstalowany w procesie aktualizacyjnym czystą instalacją Windows 10 na tym samym komputerze) nie trzeba będzie podawać klucza produktu podczas instalacji czystej Windows 10, ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).