Ustawienie głośników 5.1

Mam małe pytanko. Czy żeby odtworzyć dźwięk 5.1 trzeba mieć specjalny program? Odtwarzałem muzykę i filmy w programie Windows Media Player 11 i nie we wszystkich głośnikach jest dźwięk. Uruchomiłem NVDVD i film z dźwiękiem 5.1…- wszystko gra. Coś mam źle podłączone? Pozmieniałem wszystko w ustawieniach na 5.1… Program dołączony do karty muzycznej SB X-Fi 5.1(USB) pokazuje, że wszystko jest dobrze i każdy głośnik odtwarza jakiś tam szum (testowy) Głośniki to Creative Inspire T6100.

Żeby dźwięk był na wszystkich to musi być nagrany w 5.1CH. Możesz też zainstalowąc kodeki i dzięki nim będzie przeklonowany dźwięk na wszystkie.

Czyli zwykła muzyka może nie być słyszalna w 5 głośnikach tak samo jak film? A no to teraz rozumiem. Czyli wszystko gra. A jakie te kodeki? Bo ja mam zainstalowane FFDShow z 2007 roku dokładnie z grudnia 2007.

Jak masz kodeki, a FFDShow są ok to powinno być dobrze, ale nie jest.

Napisz jaki masz system??

XP Professional. A może trzeba coś zaznaczyć w programie? Ja tylko zainstalowałem te kodeki nie zmieniając nic.

podczas instalacji ffdshow musisz zaznaczyć jakie masz łośniki przy komputerze(2.1 ,5.1 itp) :slight_smile:

Niekoniecznie przy instalacji. Możesz to zrobić w ustawieniach FFDShow audio > mixer. Ale u mnie jak mam to odznaczone to jest ok, ale jak zaznaczę to jest 2CH zamiast 5.1, a mam wybrane właśnie 5channels.

Odinstalowałem kodeki , zainstalowałem jeszcze raz zaznaczyłem 5.1 i nic. dopiero jak włączę film obsługujący dźwięk 5.1 to wszystkie grają.

Już sobie poradziłem. Zainstalowałem nowsze kodeki te same tylko z 2008 roku + zaznaczyłem 3/0/2 w zakładce mikser+ uwydatnij stereo. Działa. :lol: Grają wszystkie :smiley: