Ustawienie HDMI

Witam

mam taki problem kupiłem kabel HDMI po podłączeniu go do tv i komputera na ekranie jest “brak sygnału”

domyślam się, że trzeba ten sygnał jakoś uruchomić niestety nie mam o tym większego pojęcia.

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jak zmienić ustawienia tak żeby wszystko działało???

P.S Moja karta graficzna to GF GTS 450:)

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc:)

Na pilocie od TV powinien być przycisk zmieniający z trybu AV na HDMI :slight_smile:

U mnie w samsungu mam obok tego przycisku napis Source

tak to już zrobiłem ale chodzi o to jak uruchomić sygnał z komputera?? bo kiedy ustawiłem na HDMI najpierw było “wyszukinanie sygnału” a potem brak sygnału.

właśnie o to mi chodzi jak ustawić w kompie żeby mój tv wykrył ten sygnał??

sterowniki masz aktualne?

w gogle znalazłem wątek z maja tego roku niestety nie jest optymistyczny

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1993671.html

Edit: masz możliwość podłączenia do innego tv/monitora przez HDMI ?

nie wiem czy mam aktualne nie znam sie na tyle na tym ale komputer jest nowy i mialem instalowane juz w sklepie:(

masz możliwość sprawdzenia na innym TV albo monitorze ?

właśnie zrobiłem aktualzacje sterownika do karty graficznej w rozdzielczości ekranu o to właśnie chodzi???

Dodane 29.06.2011 (Śr) 14:53

niestety nie mam takiej opcji :frowning:

Dodane 29.06.2011 (Śr) 14:59

włąśnie zainstalowałem nowy sterownik do karty graficznej i co dalej?? (teraz mam date sterownika z przed 3 dni)

Może pomoże instalacja sterowników Chipset lub zmiana sterowników do karty graficznej

  • na najnowsze lub starsze.

Dysk C:\NVIDIA - podaj jaką masz wersję sterowników.

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

–> System bit.

kliknij aby powiększyć :

grafa.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Zaistalowałem ten programik i jest tak:

Nazwa płyty głownej : nieznane

mikroukład płyty głównej: Nieznane

Karta Video Nividia GeForce GTS 450

To jest to co chciałem żebym podał tak?? i w takim razie co dalej??

A robiłeś tak: tv przełącz na to HDMI , a na klawiaturze wciśnij klawisz z logo Windowsa Win+P ukarze Ci się menu z wyborem projektora/tv, , sprawdź też gniazdo HDMI w TV.

Spróbuj tak >> prawoklik na pulpicie, wybierz panel sterowania nvidia- masz go skoro masz GF:) . Znajdź i rozwiń >Wyświetlanie> później konfigurowanie wielu monitorów, znajdź na liście swój tv, i teraz musisz wybrać , gdzie ma być główny ekran systemu- nie pamiętam, ale chyba klonuj obraz na (…tv). Pokombinujesz i dojdziesz. Kiedy już ustawisz swój tv, a dalej nie ma sygnału- spróbuj zmniejszać jakość sygnału- również częstotliwość i głębie koloru- to najczęstszy problem z szukaniem obrazu- często albo kabel złej jakości, albo długi, albo biegnie obok wiązki innych kabli. Kiedy już wyświetli ci obraz na tv, pamiętaj, by uaktywnić przesyłanie dźwięku po hdmi do tv- również z tego panelu. Po skończonym filmie warto wyłączyć obsługę wielu monitorów i przywrócić dźwięk do stanu sprzed- nie będzie niespodzianek z niedziałającymi słuchawkami:)

Okazało się że kolega prawdopodobnie ma uszkodzone wyjście HDMI bo podłączyłem ten kabel do swojego laptopa i wszystko zostało bardzo szybko wykryte:))

Ale dziękuje chłopaki za Pomoc:))