Ustawienie karty sieciowej z 10 mbps na 20 mbps

Witam

zmieniłem internet z 10 megabitow na 20, po wifi leci ok, na komputerze podpiętym kablem do routera (linux) też ok, natomiast komputer z windows 10 (kabel) się nie przestawił na większą prędkość.

 

We właściwościach pokazuje mi szybkość wysyłania/odbierania 10/10 Mbps i nie umiem tego zmienić. Zresetowałem sieć i nic.

Robiłem też za pomocą poradnika:

 

 

również bez skutku.

Do jakiego urządzenia jest to podpięte? Jaki dokładny model? Jaki model karty sieciowej? Jak długi i jaki “jakościowo” jest kabel sieciowy?

jeżeli jest to bardzo stary komputer, to istnieje możliwość, że masz kartę w standardzie 10 a nie 10/100 czy 10/100/1000… daj screen`a z właściwości karty sieciowej oraz z zakładki szczegóły…

Komputer nie jest stary:

 

model routera to tp link:

 

Musi na tym internet chodzić, pewnie masz rację @bachus, chodzi o kabel, który składany jest w 5 miejscach, wygląda masakrycznie, a z jednej strony, jest płaski, ma ze 20 lat albo i lepiej, na szybko robiona fuszerka :smiley:

Po podłączeniu anteny wifi do tego kompa, prędkość była na normalnym poziomie, więc nie ma innej opcji, to może być tylko kabel, tylko szkoda, że sam wcześniej  na to nie wpadłem, żeby sprawdzić przez wifi :frowning:

 

Dzięki za rozwiązanie problemu.

 

A jeszcze przy okazji zapytam:

Bardziej opłaca się net 20 Mbps za 47 zł, czy

40 Mbps za 53 zł?

warunki wiejskie, więc nie ma nic lepszego, ale to chyba i tak nie najgorzej jak na radiówkę?

Przelicz koszt pojedynczego Mb/s i odpowiedz sobie sam.

 

Nie najgorzej? Chciałbym mieć takie oferty na swojej “wsi”, 500m od granic administracyjnych Warszawy. 

Najlepsza radiówka to 20/2 za 100zł/mc. Szczęśliwie jest jeszcze neostrada “do 80” = 35, za również ok. 100zł.

Pytam dlatego, że czuję niedosyt, lokalny dostawca niedawno wprowadził światłowód, na który się nie załapałem

Pozostaje mi radiówka

Przy czym mam rabat 2 zł do powyższych cen, więc wezmę albo 20, albo 40, obecnie mam końcówkę umowy na starą taryfę 10 MB.

W sumie to nie taka “wieś” bo miejscowość mogłaby dawno uzyskać prawa miejskie, ale jak to w Polsce bywa, coś tam komuś nie pasuje, czy się nie opłaca.

Dzięki za pomoc

Nie za bardzo rozumiem twój dylemat. Pytasz się, czy warto mieć 2x szybsze łącze za 6zł? Odpowiedź jest raczej oczywista.