Ustawienie napięcia procesora

Witam podkręciłem sobie procesor z 1.8 na 2.4 i o to także przy okazji zapytam dlaczego gdy chce dać powyzej 2.4 komputer ma czarny ekran po czym bios ładuje defaultowe ustawienia? a wracając do napięć zaraz będe mierzył stabilność occt ale z 1.32500 ustawiłem na 1.13750 czy te napięcie nie będzie za małe ? jeżeli tak to do ilu mam je podnieść z góry dziekuje !

Podejrzewam że za bardzo go podkręciłeś stąd taka a nie inna reakcja.

ok rozumiem. czyli 2.4 może zostać ? jak narazie zapuściłem occt full obciążenie jak narazie 55 stopni

Dodane 17.05.2013 (Pt) 20:29

jak poznac że napięcie jest za niskie ?

1.13v to b.niskie napięcie jak na ten procesor. U mnie E4300 przy podkręceniu nna 2,4GHz jest w stanie w pełni stabilnie działać przy 1.23.

W twoim przypadku proponuję wrócić na domyślne napięcie i kręcić dalej, pilnując przy tym aby temp. zbytnio nie wzrosły i aby nie przekroczyć zbytnio nominalnych taktowań pamięci RAM.

to tak godzina testowania żadnch niestabilności ani bluescreenów temperatura max 56 stopni. zmiana napięcia na wyższe nic nie daje poniewaz dalej ejst czarny ekran. a czy niskie napięcie coś mi może uszkodzić jak nie wyszkoczył przy occt żaden blue screen

Procesor wytrzymuje 1.5 V:

http://ark.intel.com/pl/products/27248/ … 66-MHz-FSB

Obniżałeś taktowanie ramu lub dzielniki pamięci?

zmieniłem dzielnik pamięci system multiplier chyba to jest to nie jestem pewny ale po obniżeniu komputer włączał się na 10 sekund i gasł

Dodane 17.05.2013 (Pt) 23:39

pamięci zniżyłem chyba do 800 i wtedy komputer się wyłączął

Dodane 18.05.2013 (So) 18:57

@refresh