Ustawienie pamięci w biosie

KHX8500D2K2/2G PC2-8500 CL5 240-Pin DIMM Kit 1066Mhz posiadam taki typ pamięci operacyjnej. W programie CPU-Z pokazuje że jest to pamięć PC2-6400(400Mhz).

Płyta główna to Asus P5Q-e która obsługuje pamięci DDR2 1066Mhz. Czy jest jakaś możliwość ustawienia biosu tak aby pamięci działały z prędkością 1066Mhz.

Jeżeli pamięć ma 400 Mhz to nie da się tego zwiększyć do 1066 Mhz. Możesz jedynie kupic pamięć o takim taktowaniu

bysior133 wiesz o overclock’u? Jeśli pamięci masz 800(=400)MHz to niestety, ale tylko podkręcić lub kupić nowe.

Przepraszam nie dopisałem, że pamięć Kingston jest o taktowaniu 1066Mhz.

SeBiX99 jeżeli chcesz podkręcić pamięć o taktowaniu 400MHz na 1066MHz to gratuluje spalisz ram. Wiem o OC ale bez przesady nie wyciśniesz z tego aż tyle.

Kurp55 może program źle wskazuje. Spróbuj sterowniki płyty zainstalować najnowsze

Po pierwsze nic nie spalisz. A po drugie po cholerę Ci to? Nic ci to podkręcenie nie da.

Ja nie chciałem nic podkręcać. Ale skończmy ten temat bo nie o podkręcanie tu chodzi ale wierz mi że jak przesadzisz to łatwo coś przegrzać i klops. Czyli z tego wynika że pamięć powinna działać na 533 MHz i ja bym nie robił problemu o 133 MHz jeżeli programy i gry normalnie działają.