Ustawienie pamięci wirtualnej przy 8gb ramu

Witam

Jakie jest najlepsze ustawienie pamięci wirtualnej przy 8gb ramu? Ja ustawiłem na sztywno rozmiar niestandardowy: rozmiar początkowy 8000mb / rozmiar maksymalny 8000mb

Wszystko zależy od tego do czego wykorzystujesz komputer. Jeśli do grania i przeglądania internetu to praktycznie nie potrzebujesz swap, ale ze względu na to, że niektóre programy bez niego lubią się krzaczyć to możesz ustawić 512 MB

Obróbka graficzna Photoshop / Gimp, Subiekt, Thunberbird, Google Chrome (dużo kart), Firefox, Filezilla, GG często wszystko otwarte jednocześnie

Najprościej: obciąż kompa maksymalnie, wejdź menadżer zadań i sprawdź zużycie pamięci RAM. Jeśli masz jeszcze jakiś zapas to oceń ile go zostało i jeśli mało to ustaw jakiś bufor bezpieczeństwa w swap. Nie da się podać jedynej prawidłowej odpowiedzi, która będzie dobra dla wszystkich, bo każdy w inny sposób korzysta z komputera lub pracuje nad innymi projektami.
Jeśli nie za bardzo rozumiesz co robisz to po prostu ustaw wartość na automatyczną i system sam zadba o powiększenie tej pamięci w razie potrzeby.

Rozumiem, ogólnie nie ma problemów z działaniem systemu tylko pytanie jak duży wpływ na działanie systemu ma właśnie ustawianie pamięci wirtualnej? Np. jeżeli wykorzystujemy faktycznie 2gb ramu a ustawione mamy pamięć wirtualną 8gb to jaki to ma wpływ na system oprócz zajmowania miejsca na dysku?

Żadnego wpływu nie ma. Ta pamięć jest na wypadek gdyby zabrakło RAM. Możliwe, że jest jeszcze wykorzystywana do hibernacji jak w Linuksie, ale nie jestem pewny.

Czemu chcesz przeznaczyć całą pamięć na wirtualną? Ustaw domyślnie (nie wyłączaj całkowicie, Windows wymaga chociaż niewielkiego pliku wymiany).

wykorzystuje 6,95GB po zmianie na kontrolowany przez system to odczułem delikatne przywieszania systemu

Do czego głównie używasz komputera?

Głównie tak jak pisałem Obróbka graficzna Photoshop / Gimp, Subiekt, Thunberbird, Google Chrome (dużo kart), Firefox, Filezilla, GG

Ja bym zostawił na automacie. Część apek wymaga choćby niewielkiej ilości pamięci wirtualnej.

Skup się też na konfiguracji Photoshopa i zarządzania pamięcią (w ustawieniach). Dobry pomysł to też dorzucić RAM (jak obrabiasz duże pliki z wieloma warstwami).