Ustawienie pamięći wirtualnej

(Andrew525) #1

Witam jaka powinna być tutaj ustawiona pamięć wirtualna? Posiadam 2GB DDR2 RAM.

bez_tytu_uh.jpg

(Cedar) #2

Posiadasz 2GB pamięci RAM (a nie ramu) - ustaw obie wielkości (rozmiar początkowy i maksymalny) na ten sam rozmiar - od 2000 do 3000 MB.

(Cherry515) #3

rozmiar początkowy i maks. ustaw na 3072 MB

(dodor) #4

ustaw na: kontrolowany przez system - najbezpieczniejsza opcja

(Drobok) #5

Najmniej bezpieczna ze względu na to, że przy większym obciążeniu system nie zdąży zmienić i będziesz miał crasha gry czy też programu :stuck_out_tongue:

Ja bym ustawił max 1giga, przy grach i tak owa pamięć będzie przymulać, natomiast o ile nie robisz grafiki czy filmów w innych sytuacjach ci się to w ogóle nie przyda ;]

(Rmk) #6

Początkowy i maksymalny musi być taki sam bo wtedy jest najlepsza wydajność, 3072MB powinno wystarczyć dla 2GB. Ale zanim ustawisz na sztywno swap-a przeczyść dysk i rejestr cleaner-em a następnie z defragmentuj partycję systemową.

(Rafal612b) #7

ja bym radził ten plik jak byś miał możliwość na osobną partycje żeby się nie fragment ował i nie fragment ował innych najlepiej jak by była jakaś partycja max 2 GB za partycją systemową zrobiona w FAT 16 podobno taka konfiguracja najlepsza a sam plik 1024-1024 czyli 1 GB jak już drobok powiedział

(Rmk) #8

FAT32 jak i FAT16 jest dużo wolniejsze i ma większe ograniczenia od NTFS. Plik wymiany powinien być na początku dysku czyli albo na dysku C: albo na pierwszej partycji na osobnym dysku. Ja osobiście mam SWAP-a 1024MB na małej partycji C: na Macierzy RAID0 dzięki czemu czas dostępu jak i transfer jest dużo lepszy.

SWAP 1024MB dla 2GB to za mało.

(Drobok) #9

Kiedyś się robiło 1,5x ram. Jednak to było za czasów kiedy ramu było max 512. Przy 2GB raczej nie powinno się ustawiać tak dużych plików stronicowania, chyba że jak RMK_99 ma się macierz, czy dysk ssd który dość sporo kosztuje :smiley: . Przecież jest ogromna różnica w czasach dostępu dla ramu i do dysku.

(Jjoasz) #10

przy 2GB ram dla xp wystarczy kilkaset MB pamieci wirtualnej odpowiednio ustawionej:

1. 2MB na partycji C (a dlaczego, to mozna wyszukac w Google) i 128-512MB na innej, najlepiej na oddzielnym dysku, lub

2. podzielic po rowno miedzy dyskami/partycjami, np. 2x 256MB

ustawienie duzych wartosci dla PW powoduje:

• ze, system oproznia ram (choc tego nie potrzebuje przy tej ilosci)

• duza fragmentacje PW - majac zarezerwowana przestrzen umieszcza pliki gdziekolwiek, zamiast scalac je

• lezace odlogiem puste MB, ktore powoduja wieksza fragmentacje plikow na dysku...

(Rmk) #11

2GB to mało dlatego plik wymiany powinien być większy minimum 1:1 co innego jak ktoś ma np: 4GB to wtedy można ograniczyć wielkość SWAP-a.

(Jjoasz) #12

dla xp? to system projektowany do pracy z 256MB... pamietaj, ze PW jest magazynem dla nieuzywanych lub starych bibliotek, gdy zaczyna brakowac miejsca w RAMie

do internetu, filmow czy pracy biurowej wystarczy sam RAM + 2MB na C, do pamieciozernych gier czy programow mozna dolozyc PW, ale w rozsadnej ilosci kilkuset MB - dysk jest znacznie wolniejszy niz RAM 8)

(Andrew525) #13

Trochę namieszaliście mi :smiley:

Konfiguracja raczej pod gry, czyli początek i maks 3072 MB ?

(Jjoasz) #14

sam potestuj, to kosztuje tylko dwa restarty komputera 8)

daj na poczatek 1024MB, odpal chocby manager'a zadan i gre - zobaczysz maksymalne zuzycie i sam zdecydujesz

ps. system sam dolozy, jak bedzie za malo...

(Agatonster) #15

Andrew525 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Andrew525) #16

Poprawiłem, mam jeszcze pytanie z innej beczki żeby nie zakładać nowego tematu.

taskmgr.exe

Aplikacja nie została własciwie zainicjowana (0xc000012d)

Co to za błąd ? jak się pojawił jedyne co mogłem zrobić to restart.