Ustawienie pamięci wirtualniej dla 2GB

Mam system Windows 7 ultimate ile mam ustawić pamięci wirtualnej dla 2GB RAM

Rozmiar pliku stronicowania początkowy i maksymalny - 1024 MB powinno być ok,nie które gry np potrzebują jeszcze wykonania polecenia w cmd

bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

@Dawid_987,

nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale dysponujesz fizycznie 2GB Ramu? tak?

zasadą jest, aby dawać 150% razy więcej niż jest fizycznie dostępne -> czyli ustawiasz

rozmiar pliku wymiany na 2,5GB,

do tego, tak jak Łukash wspomniał, niektóre programy czasami potrzebują zaadresować

(użyć) więcej niż 2GB pamięci, w tym przypadku wirtualnej.

@poprawione po odpowiedzi Łukasha

Polecenie, które podał Łukash powoduje, że maksymalnie dla jednego programu

będzie można przydzielić 3GB pamięci wirtualnej (fizyczna + ta z pliku wymiany),

Patrząc na profil - masz 32bitowy, więc porada Łukasha może pomóc,

o ile konkretne programy będą wykorzystywały tą funkcjonalność.

Zazwyczaj programy już są tak napisane, aby nie operować na jednym

procesie (do którego można przydzielić od 2 do 3 GB pamięci),

tylko na wielu.

Karol

dr_kapiatek , pamięć wirtualna to jest plik stronicowania+fizyczny ram

Z Pomoc i obsługa techniczna

Łukasz, zgoda, poprawiłem swoją wypowiedź,

możesz wskazać, które gry są tak napisane, że musimy zwiększać przydział pamięci?

Kopia zapasowa z wykorzystaniem

bcedit /export

też się chyba przyda.

Karol

Np wyskakiwało mi to w Test Drive Unlimited ,Wiedźmin.

Dzięki Łukash :slight_smile:

Karol

a czy ten plik stronicowania się ustawia dla każdego dysku czy tylko tam gdzie są gry :?:

Tylko dla c:. Swoją drogą już go tam masz, wystarczy, że poprzez ustawienia zmienisz jego rozmiar min. i max.

Przeważnie ustawia się jeden plik stronicowania dla wszystkich dysków,i przeważnie jego lokalizacja to dysk systemowy, ale tak nie musi być można go przenieść na inne dyski itd, ale z tego co wiem, to sens przenoszenia pliku na inny dysk jest wtedy jak jego lokalizacją będzie oddzielny fizyczny dysk.W normalnych warunkach plik jest na dysku C, stały rozmiar i nie ma potrzeby ustawiania na drugiej partycji drugiego pliku bo system i tak korzysta z jednego,a konkretnie z tego do którego ma lepszy,szybszy dostęp. Co do rozmiaru ja proponuje(i ustawiam też przy 2 GB Ram) 1024 MB, jak wydaję Ci się to mało ustaw 1536, z doświadczenia wiem że tyle jest ok.