Ustawienie pokrywy laptopa

Witam!

Nie wiem czy jest to dobre miejsce na tego typu pytanie ale jeśli ktoś wie co zrobić to proszę o poradę.

Mam ASUS N61VG-JX025V z WIN 7 HP, przy zamknięciu pokrywy laptopa przełącza się on automatycznie w stan uśpienia lub hibernacji bądź jest opcja żeby nic nie robił. Problem w tym że chcę aby po zamknięciu pokrywy nadal działały włączone programy a przy ponownym otwarciu żądał hasło do zalogowania, np. aby po zamnknięciu muzyka nadal grała. Chyba chodzi o to aby nie odłączał dysku dla oszczędności baterii. W opcjach zasilania udało mi się znaleźć tylko te opcje z hibernacją, uśpieniem i z nic nie robieniem a w menedżerze urządzeń da się tylko tak kartę sieciową ustawić aby nie odłączał automatycznie. Czy jest moiżliwość takiego ustawienia aby to działało tak jak chcę??

Panel Sterowania :arrow: Opcje zasilania :arrow: Zmień ustawienia planu :arrow: Zmień zaawansowane ustawienia zasilania :arrow: Przyciski zasilania i pokrywa :arrow: Akcja dla zamknięcia pokrywy :arrow: Nic nie rób

I tak do wszystkich planów zasilania.

A co do hasła to chyba tak się nie da. A przynajmniej ja nie mam o tym wiedzy.

W opcjach zasilania powinna być opcja “po zamknięciu pokrywy nic nic rób”

ok. Tak już próbowałem i to działa, tylko że ja chcę jeszcze aby użytkownik wyszedł do okna logowania. Czy tak się da zrobić? bo tak jak mówicie to tylko monitor przygasa.

Wątpię, na pewno nie za pomocą wbudowanego w system oprogramowania…

Hej,

Wprost coś takiego nie jest możliwe. Choć można wykombinować rozwiązanie złożone. :wink: Czyli ustawiasz z jednej strony, by po zamknięciu pokrywy nic się nie działo. Dodatkowo aktywujesz wygaszacz ekranu, włączający się na przykład po 10 minutach, i zaznaczasz w nim, by po wznowieniu wyświetlony został ekran logowania. Po otwarciu pokrywy i poruszeniu myszką system zapyta o hasło, mimo że procesy i programy będą cały czas działać w tle.

Pozdrawiam,

Dimatheus

[Win] + [L], po prostu.

no tak, ale na razie szukam rozwiązania tylko z przykrywką

Dodane 04.07.2010 (N) 0:26

poszukam jeszcze, popytam, ale to na razie może być najlepsze rozwiązanie, tylko z krótszym czasem bo i tak ciągle pracuje na lapku a jak wychodzę to tylko na parę minut

dzięki wielkie za sugestie

pozdrawiam,

pumba44

p.s. jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie wysłucham :slight_smile:

Hej,

Lepsze rozwiązanie może zapewnić tylko dodatkowy program, gdyż rozwiązania zawarte w systemie chyba zostały już wykorzystane. Jeśli udałoby Ci się znaleźć jakiś program, daj, proszę, znać. :slight_smile:

Nie ma sprawy. :lol:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przepraszam, że odkopuję temat po tak długim czasie, jednak sam szukałem odpowiedzi na to pytanie już od dosyć dawna i myślę, że ją znalazłem. Rozwiązanie może przydać się potomnym :wink:

http://windows7-tutorial.com/?p=61 na tej stronie jest wszystko ładnie opisane (po angielsku), co prawda po zamknięciu pokrywy muzyka przestaje grać, ale dysk i wi-fi nadal pracują więc bez problemów można np. coś ściągać, skanować antywirem itp. Mam nadzieję, że komuś to się przyda.

Pozdrawiam.

Hej,

Przyznaję, że rozwiązanie dość ciekawe. :slight_smile:

A sprawdzałeś, czy muzyka wyłącza się także w czasie korzystania z systemowego odtwarzacza Windows Media Player? Czy też wyłączenie multimediów jest niezależne od programu, gdyż wyłączeniu ulega układ dźwiękowy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , Tak, wyłączany jest cały układ dźwiękowy, a działa jedynie dysk oraz karta sieciowa. Oczywiście piosenka w odtwarzaczu nadal będzie lecieć, tyle że bez dźwięku :wink:

Hej,

Czyli w takim układzie pozostaje jedna możliwość - karta dźwiękowa zewnętrzna z interfejsem USB - możliwe jest w tym trybie zdefiniowanie działania bądź nie portów USB. Jeśli zostawimy je aktywne, wtedy i karta powinna działać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Historia się powtórzy, po roku znów odświeżę temat, ale tym razem mam lepsze rozwiązanie niż to, które podałem wcześniej.

Na tej (http://akhaliq.com/?p=198) stronie jest programik, który po wrzuceniu do autostartu automatycznie włącza ekran logowania po zamknięciu pokrywy. Najlepsze jest w nim to, że nie wyłącza żadnego urządzenia, tak więc muzyka może grać w tle. Poza tym jak dla mnie jest dużo szybszy, używając dawnego sposobu najpierw przez sekundę pojawiał się ekran z widocznymi okienkami, a potem dopiero ekran logowania, tutaj nie ma takich opóźnień. Programik na moim lapku jest niezauważalny, pobiera sobie tylko 5MB RAMu.

Hej,

Przyznaję, że bardzo uparłeś się, by jednak rozwiązać problem, skoro szukałeś na takich trudnych do odnalezienia stronach. Ale trud się opłacał. Generalnie program edytuje schematy zasilania, więc dojście do podobnych rozwiązań poprzez edycję rejestru też powinno być możliwe. :slight_smile: Ale programik zrobi to automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus