Ustawienie proxy w całym systemie (Windows XP)

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia proxy dla całego systemu Windows XP, wiem że jest coś takiego w Linuxie. I jak to ustawić?

Ustaw serwer/y i relayowane protokoły w Opcjach internetowych, dla Internet Explorera. Większość programów potrafiących łączyć się przez proxy i tak domyślnie ma włączoną opcję ‘Użyj ustawień IE’

PS. W dystrybucjach linuksa też nie można ustawić serwera proxy globalnie. To o czym myślisz to konfiguracja dotycząca programów konkretnego środowiska graficznego (czyli najczęściej Gnome albo KDE).

Chodzi mi o proxy stosowane do zmiany IP potrzebne do grania w pewną grę, która wydała pewien patch.

Coś strasznie kombinujesz… [ROT13]Zavr gb cnpuavr vagrejrapwą zbqrengbefxą[/ROT13] :slight_smile:

Albo ta gierka ma możliwość używania (np. firmowego) proxy do łączenia się z internetem, albo nie i wtedy nie ma sposobu żeby ją zmusić do łączenia się ze swoim serwerem inaczej niż z Twojego własnego IP.

Wniosek - jeśli ten, hmm… patch namieszał Ci w szykach pozostaje Ci tylko i wyłączne fizyczna zmiana IP.

Chodzi mi o grę Knight Online, mam tam bardzo dobrą postać na 63lvl. Niestety to konto zakładał mi kuzyn w Anglii . No i po wydaniu tego patcha, niestety nie mogę się logować, bo przyjmuje tylko takie IP jakie państwo przy rejestracji, no a mój kuzyn zarejestrował siebie na Anglię. Gram razem z nim na tym koncie. No i nie mogę już normalnie grać, dlatego wpadłem na pomysł żeby ustawić proxy angielskie. Tylko nie wiem jak to zrobić