Ustawienie skojarzenia plików do programu

Zainstalowałem VLC media player na Windows 7 x64. Wszystko przebiegło pomyślnie. Po zainstalowaniu okazało się że pewne rozszerzenia plików wideo są przypisane do systemowego odtwarzacza. Zmieniłem to: panel sterowania-programy-programy domyslne-ustaw skojarzenia. Teraz jak kliknę na plik to faktycznie otwiera go VLC. Jest tylko jeden mankament ikonka pliku się nie zmieniła. Jest dalej z systemowego odtwarzacza. Czy można to zmienić? W XPku to robiłem to tak że usuwałem to rozszerzenie i wpisywałem je na nowo już z prawidłowym skojarzeniem programu. Tu nie ma tej opcji albo ja jej nie widzę. Pozdrawiam

Spróbuj przebudować cache ikon-w nowy tekstowy ,wklej

CD /d %userprofile%\AppData\Local

DEL IconCache.db /a

EXIT

Zapisz jako cache.bat i uruchom ,wyloguj/zaloguj się ,bądź restart

A przypadkiem po restarcie kompa ikonki nie zmienią się same?

Wydaje mi się że ta z wklejeniem bata to metoda trochę inwazyjna. Przepraszam. Szukam czegoś łatwego w użyciu. Nie ikony się nie zmieniły gdyż instalowałem VLC bez skojarzeń.

kemada , to nie jest metoda inwazyjna ,IconCache.db możesz usunąć również ręcznie ,on sam się odnawia.

To może zainstaluj z skojarzeniem.

Rozumiem. Może bardziej szczegółowo jak ten plik bat stworzyć gdyż nigdy tego nie robiłem. Teraz cos sobie przypominam że podczas instalacji VLC była zakładka z cache (ostatnia). Ją też nie instalowałem. może tu tkwi błąd?

Dodane 29.08.2010 (N) 22:41

Dotyczy to rozszerzenia 3GP i MOV. 3GP nie ma w opcji skojarzeń w VLC a gdy zaznaczę MOV to program zamyka windows że jakiś jest błąd

Pobierz (Edytujesz notatnikiem) ,i uruchom.

http://www21.zippyshare.com/v/16686956/file.html

Właściwości>otwórz za pomocą>wybierz VLC ,a ten plik MOV to na pewno klip filmowy ?Coś mi się przypomina, że coś jeszcze ma to rozszerzenie.

Przeinstalowałem VLC i zainstalowałem już z roszczerzeniami i wyczyszczeniem pamięci cache. Pomogło. Jeszcze tylko kliknąłem na właściwości i otwieraj za pomocą i ikonki sa juz z VLC. Dziekuje pięknie za pomoc i życzę tylko takich problemów dla wszystkich kolegów =D> =D> =D> =D>