Ustawienie statycznego IP

Witajcie. Jestem w trakcie zmieniania statycznego IP i niestety po wpisaniu ipconfig/all nie pokazuje mi się brama domyślna nie ma jej adresu. Skąd mam wziąć ten adres oraz skąd wziąć preferowany serwer DNS i alternatywny serwer DNS?

Brama domyślna to adres IP routera. Serwery DNS możesz ustawić albo IP bramy domyślnej, albo np:

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

Serwery DNS Google
8.8.8.8
8.8.4.4

Jakie jest Twoje pytanie?

Czy to adresy DNS Inea?

To ja Kuba pisze z innego konta bo tam mam juz zablokowane odpowiedzi chodzi mi o to ze jak przepisalem te adrey dns brame domyslna itd to internet wciaz nie dziala i pojawiaja sie te same problemy mianowicie ze musze sprawdzic klucz zabezpieczen sieci oraz ze mam zbadac problemy z routerem lub punktem dostepu, nie wiem czy dobre adresy przepisalem. Jak to naprawic?

Wpisz te adresy DNS co podałem i zobacz czy zadziała. Jaki router?

Jak masz “zablokowane” odpowiedzi??
Generalnie multikonta są usuwane, tak więc zdecyduj się na któreś z kont i napisz, którego będziesz używał w przyszłości.

Jak ustawisz ip automatycznie to masz internet?

Wejdz w ustawienia routera i sprawdź czy wszystko gra. Ewentualnie reset routera

Czyli kuba9r3r OK.

Rozumiem, że masz router cisco epc3928, który jest dobrze skonfigurowany - to podstawa.
Tam ustawiasz sobie adresację sieci LAN, jeśli masz ustawione DHCP, to nic nie musisz wpisywać, jeśli chcesz przejść na adresację statyczną, to musisz znać adres sieci i maskę sieci.

Jeśli nadal masz włączony DHCP, to dobrze też zarezerwować na routerze konkretne adresy, aby nie były przez DHCP przydzielane, bo inaczej zrobi się problem, gdy router przydzieli komuś adres, który ty użyłeś jako statyczny.
Ze zrzutów jakie dałeś wydaje się, że adresem sieci jest 192.168.0.0, a maska to 255.255.255.0.
Na komputerze ustawiasz sobie jakiś adres z puli, np. 192.168.0.200, maskę 255.255.255.0.
W twojej sieci router ma zapewne adres 192.168.0.1, więc bramą domyślną będzie jego adres - 192.168.0.1 i DNS również 192.168.0.1.

tak miało wyglądać?

Tak, o ile wszystkie inne zmienne są ok (czyli np. ustawienia routera).

Na wstępie - czemu musisz statycznie ustawić? Rozwiń temat - inne urządzenia które łączą się do tego routera też mają jakiś problem (smartfon?). Ustaw też jakiś alternatywny adres IP dla DNS (poza 192.168.0.1 wpisz np. 8.8.8.8).

1/ rozumiem, że na kablu działa?
2/ ustawienie statyczne adresu IP nic nie da, jak laptop ma problem z połączeniem do WIFI. WIFI jest medium połączenia do sieci lokalnej jak kabelek - to tak samo, jakbyś przy odłączonym kablu antenowym starał się ustawić kanały w telewizorze. Rozwiąż najpierw problem połączenia wifi i podawaj dokładnie komunikaty błędów a nie “jakieś inne problemy”.

PS na przyszłość jak szukasz pomocy a na czymś się nie znasz, to opisz najpierw dokładnie problem, bo traci się czas na niepotrzebne dyskusje i rady.

No ale coś podaj:

  • jaki system operacyjny,
  • jaki dokładnie błąd.
    Jeszcze raz Ci tłumaczę: zanim nie będziesz miał poprawnego połączenia z wifi, to ustawienie adresu IP ręcznie nic nie daje.

Windows 7 Problemy przy próbie diagnozowania :
-Sprawdź klucz zabezpieczeń sieci (a wpisuje dobry)
-Zbadaj problemy z routerem lub punktem dostępu
-Podłącz kabel ethernet do komputera (jest podłączony )

Działało ale niestety owy kabel ethernet a u mnie wtedy karta sieciowa ab9 sie zepsuła musiałem kupić nową kartę sieciową i gdy ten caly d-link jest podlaczony do wejscia usb z przodu komputera to wystepuja te bledy ktore opisalem powyzej oraz teraz pojawil sie nowy blad : ‘‘Karta sieciowa Połączenie sieci bezprzewodowej 34’’ nie ma poprawnej konfiguracji protokkołu IP

Na podłączonym kablu wszystko działa?

Widzę, że kolega Kuba założył już trzecie konto (Kuba9de, kuba9r3r, kubaaswa) do tego jednego tematu. Aktualnie aktywne jest tylko @kuba9r3r i nim proszę się posługiwać.