Ustawienie treści do lewej strony

Moj temat troche ma wspolnego z temat tym, poniewaz moj problem polega na przesunieciu tresci tej strony troche w lewa strone. To znaczy dokladnie chodzi mi o to, zeby nie bylo tak:

Początkujący webmaster

Podstawowe zagadnienia związane z PHP, HTML'em i innymi technologiami internetowymi

Tylko chciałbym, zeby to bylo zrobione to w taki sposob:

Początkujący webmaster

Podstawowe zagadnienia związane z PHP, HTML'em i innymi technologiami internetowymi

Czy moze ktos mi pomoc przy tym zrobic tak, zeby bylo dobrze ?

Czy chodzi Ci o wyrównanie tekstu na stronie do lewej?

Wówczas w stylu dla odpowiedniego box’a:

text-align: left;

Czy może dla pierwszej linijki masz ustawione wcięcie?

Wówczas:

text-indent: 0;

skawit tak chodzi mi o wyrownanie pierwszych linijek tekstu na stronie do lewej strony, bo jak widac http://www.history.is.net.pl/?faq one nie sa rowne z druga linijka.

Niewiem czy mam ustawione dla pierwszej linijki wciecie, ale to jest spowodowane tym, o czym pisze w tym temacie:

parzyste-nie-parzyste-wpisy-t421888-15.html

text-indent: 0;

Ta metoda nie działa u mnie - Mozesz mi jakos pomoc ?

ul#linki li span {

font-size:13px;

padding-left:20px;

}

Wywal padding-left.

mario@ zrobilem tak, ale to nie dziala mi. Przesunelo mi tylko dolna linijke tekstu w lewa strone. Czyli zrobilo sie tak:

Początkujący webmaster

Podstawowe zagadnienia związane z PHP, HTML'em i innymi technologiami internetowymi.

A chcialbym, zeby bylo tak rowno:

Początkujący webmaster

Podstawowe zagadnienia związane z PHP, HTML'em i innymi technologiami internetowymi.

Jak to zrobic ?

Obok - Początkujący webmaster - jest grafika (znak zapytania) jej ma tam nie być? Czy cały tekst ma być wyrównany do - Początkujący webmaster? Najlepiej zrób screena i w np. wprogramie paint poprzestawiaj co jak ma wyglądać i wtedy napisze się pod to kod/poprawi się istniejący.

Ps. pod jaką przeglądarką to sprawdzasz?

Ta grafika przedstawiajaca znak zapytania tam ma byc na poczatku. I caly tekst ma byc wyrownany do: Podstawowe zagadnienia związane z PHP, HTML’em i innymi technologiami internetowymi

Sprawdzam pod przegladarka IE bo tylko pod ta przegladarka nie jest ten tekst rowny, Natomiast pod pozostalymi przegladarkami jest dobrze tak jak ma byc, czyli tak: www.history.is.net.pl/klik.png

A pod IE jest inaczej i teskt jest nie rowny: www.history.is.net.pl/klik2.png

Jak to poprawic zeby bylo dobrze ?

W Twoim kodzie nic nie było wyrównywane ino padding nadany. Wystarczyło, że tekst przechodził do kolejnych linijek a efekt na każdej przeglądarce był taki sam, czyli rozpoczęcie tekstu od początku

.

Z

ul#linki li span {

    font-size:13px;

    padding-left:20px;

    }

wywal padding-left.

ul#linki {

color:#333333;

margin:0;

padding:0;

}


ul#linki li {

background:url("/images/znak_zap.gif") no-repeat 4px 6px #4684C1;

color:#333333;

list-style:none;

margin-bottom:5px;

padding:5px 5px 5px 22px;

}

mario dobrze napisał. Nie ma tu jakiejś wielkiej filozofii. Znak zapytania masz jako obrazek tła i bardzo dobrze, wystarczy tylko wyrównanie tekstu do lewej i i odpowiedni padding dla ul#linki li (bez paddingu dla ul#linki), a wszystko powinno się ładnie równać do lewej.

Dzięki serdeczne mario@ za pomoc :slight_smile: