Ustawienie tunera tv w kompie

(Ratelkris) #1

Witam wszystkich i zarazem prosze o pomoc, kilka dni temu odkupiłem tuner AVERTV GO Series wraz z płytą instalacyjną oraz kodem aktywacyjnym i nie mogę tego zainstalować pod XP Sp3, nie zależy mi na oglądaniu telewizji na monitorze lecz bardziej chcę przesyłać sygnał z komputera na telewizor , proszę więc o porady jak to ze sobą połączyć by oglądać filmy z komputera na telewizorze . :frowning:

(Filip Hh) #2

Żeby oglądać film z kompa na tv nie musisz mieć tunera tv.

Napisz jakie wyjścia ma twoja karta graficzna i jakie wejścia ma twój telewizor to ktoś Ci poleci jaki sobie musisz kupić kabel, żeby ci to zadziałalo.

Ps. a co do tego tunera to napisz co się dzieje, że nie możesz go zainstalować jakieś błedy ci wywala czy co?

(Ratelkris) #3

Dzięki z zainteresowanie mam kartę graficzna ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series (256 MB) , telewizor ma wejścia typu czincz i scart a co do karty tv to jak mniemam mam sterowniki oryginalne na płycie lecz nie pod xp

(Piotrek Bb) #4

Za pomocą Tuner TV nie ma szans przesyłać sygnału z kompa na TV.

Żeby to zrobić TO karta graficzna musi mieć na śledziu wyjście S-Video (to czarne okrągłe) takie jak tutaj:

W tym momencie wystarczy kupić kabel:

S-Video ---> Chinch

================l ub ==================

S-Video---------------------------------------------------> Euro

Audio miniJack (do karty dźwiękowej)----------^

==================================

Są różne kombinacje wtyczek S-Video. Tutaj (akurat są to opisy gniazd, ale wtyczka wiadomo, wygląda tak samo tylko że ma bolce) są dwie najczęściej spotykane:

http://techpubs.sgi.com/library/dynaweb ... .video.gif

W zupełności wystarczy kabel z wtyczką jak na dole, tj. taką która w sumie ma cztery bolce.

Można jeszcze kombinować z taką przelotką jak tutaj przy TV:

http://www.easytouch.pl/gfx/resized/800 ... t-9088.jpg

Wtedy do niej można doprowadzić kable |S-Video ----> chinch| lub |S-Video ----> S-Video|

Dźwięk oczywiście osobnym kablem: przy komputerze miniJack a na drugim końcu zakończony dwoma chinchami.

Sterowniki do Twojej karty są na stronie producenta.

To te: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ ... dd_ccc.exe

(Ratelkris) #5

No dzięki to było pomocne ale mam jeszcze pytanko, czy mogę teraz w jakiś sposób odebrać sygnał z telewizora na kompa , by np. coś zgrać z tv.

(Filip Hh) #6

Z telewizora nie możesz ale zobacz w specyfikacje karty bo na allegro w jednej jest napisane, że ma wejście s-video i jeżeli takowe masz to jakiś dekoder możesz podłączyć.

(Ratelkris) #7

:slight_smile: dzięki wielkie za pomoc, podłączyłem kompa pod tv i działa jak również udało mi się z kartą tv bo złapałem sygnał tv na kompie, jeszcze jak można to jaki program byłby w miarę dobry do np. zgrywania vhs na karcie avermedia go series no i powrócę do wcześniejszego pytania tzn. bo moja karta graficzna posiada wejście s-video więc w jaki sposób mogę( jakim programem) mogę ściągnąć sygnał z telewizora na kompa.

(Filip Hh) #8

Wszystkie porty na karcie graficznej są portami OUT czyli wyjściowymi wiec nie możesz "wpuścić" przez nie sygnału do kompa. Po to są karty telewizyjne.

(Piotrek Bb) #9

Nie widzę sensu ściągania sygnału z TV na kompa. Przecież od tego jest właśnie tuner TV w kompie.

A... Jeśli chcesz podłączyć odtwarzacz VHS :-> do kompa to. W karcie TV powinno być gniazdo chinch (takie żółte) Video-In. Podłączasz kabelkiem odtwarzacz do tego gniazda i masz obraz. Dźwięk natomiast z odtwarzacza VHS dwoma chinchami (kanał L i P) a drugi koniec kabla zakończony "małym jackiem" do wejścia karty dźwiękowej w kompie (Line-In) przeważnie gniazdo niebieskie.

(Monczkin) #10

ratelkris , nazwij temat konkretnie, inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin.