Ustawienie w gniazdach pamięci RAM

Witajcie. Mam laptopa Lenovo Y580 z 8GB RAMu. Właśnie zauważyłem, że w systemie czytane jest tylko 4 GB RAM. Myślałem, że któraś kość padła i postanowiłem sprawdzić to wyjmując jedną z nich z gniazda. Jednak to nie to. Jedna kość to jakiś noname (N), który przyszedł razem z laptopem, druga to Crucial ©. W laptopie są 2 sloty więc możliwe było 6 ustawień pamięci:

Manual laptopa rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Co masz na myśli?

 

Manual wyjaśnia punkt 4 ale nie 6

 

 

Skoro w konfiguracji “1,2     N,C” nie działa a działało to jest kilka możliwości, pierw sprawdzić czy prawidłowo zaskakuje w złącze, czystość kości, złącza i na konec zrobić memtest.

No dobra, ale czy w takim razie pkt. 2 też nie powinien nie działać?

 

Producent pisze jak powinno się instalować kości, ale to wcale nie oznacza, że nie będzie działać pkt 2, może działać ale powodować problemy czy konflikt kompatybilności.

Memtest zrób dla każdej kości z osobna, kość w slocie 0 (zero)

Crucial click

 

Noname click

 

Nie ma nic.

 

EDIT:

Ktoś, coś?

Gdybyś podał dokładne parametry obu kości może udałoby się znaleźć informacje dlaczego jedna kość nie działa na slocie nr 2.

 

Co do dysku. Polecam założyć kolejny temat. Nikt cie za to ścigać nie będzie i zyskasz większą szansę że ktoś to się na tym zna udzieli ci odpowiedzi.

Proszę bardzo. Zdjęcia kości [click] oraz 2 strona [click].

Wstaw screenshota parametrów pamięci dla każdej kości z programu CPU-Z

CPU-Z [click] i [click]

 

I po co ci to było? Przecież wszystkie dane masz na nalepkach pamięci. Czyżbyś nie umiał czytać oznaczeń?

 

@Cristian Pamięci działają na różnych napięciach i to jest powodem tych wszystkich komplikacji ze zgodnością.

Też to zauważyłem, tylko problem jest o tyle dziwny, że do tej pory działały obojętnie przy jakim ustawieniu. Dopiero coś w tym tygodniu odbiło i musiałem zamienić je miejscami.

@MacGregor Przescrollowałem temat na szybko na prośbę autora i nie zauważyłem, że wstawił zdjęcia.

 

Jedną z tych kości sam dokupiłeś, czy dołożyli Ci ją w sklepie?

Kupiony od razu z 8GB. Komputronik najprawdopodobniej dokładał, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Dysk reklamuj jak najszybciej, ale RAM jeśli w jakiejś z kombinacji działa i jest ok to już od Ciebie zależy czy jesteś w stanie się obejść x czasu bez laptopa. Wszystko jest do uzgodnienia z serwisem.