Ustawienie wentylatora wydmuchującego powietrze

Witam! Kupiłem ostatnio 3 wentylatory Acutake Fan 120PRO, jednak mam pytanie. Pierwszy raz zdarzyło mi się je przykręcać i teraz nie wiem, czy dobrze ustawiłem, tzn. chciałbym, aby 2 wentylatory (przód i lewy bok) wDmuchiwały zimne powietrze, a jeden wentylator wYdmuchiwał ciepłe (tył). I teraz tak: ten z tyłu ustawiłem wiatraczkiem do obudowy , a 2 pozostałe (przód i bok) wiatraczkiem do środka. Może to się dla was wydać dziwne, ale z wentylator z tyłu przykręciłem odwrotnie niż 2 pozostałe, ale i tak wylatuje z niego zimne powietrze, tak jak ze wszystkich

  1. Nie znacie może jakichś sposobów na uporządkowanie kabli w środku obudowy? Coś mi się zdaję, że przeszkadzają w prawidłowej cyrkulacji powietrza.

  2. Nie wiecie dlaczego w SpeedFanie nie wykrywa mi tych 3 wiatraczków? Muszą być podpięte bezpośrednio do płyty głównej, żeby speedfan je wykrył?

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy

Muszą być podpięte do płyty, aby je programiki mogłyby wykrywać.

Co do wentyli. Z boku powinna być strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza. Jeżeli jej nie ma, to wykręć jeden. Podłącz go normalnie i zobacz na zewnątrz, jak dmucha powietrze.

Co do kabli. Kupiłem w pasmanterii dwustronne rzepy i nimi spinam kable. Z jednej strony jest rzep, a z drugiej takie “futerko” :slight_smile: , więc jak nim obwinę kable, to się jedno do drugiego przyczepia. Kupiłem z metra i pociąłem na odpowiednie odcinki.

Coś takiego, tylko tańsze: http://allegro.pl/item363339388_kolorow … aczce.html

Ten z tyłu musi być przykręcony tak aby naklejka była widoczna ze środka obudowy. Zobacz mój podpis :slight_smile: W moim przypadku te kabelki były dość krótkie, wiec dużego pola manewru nie miałem. Może najlepiej tak aby sie ze sobą nie stykały… mi też nie wykrywa tych wiatraczków, tylko jednego, tym programom nie można wierzyć :slight_smile: