Ustawienie wentylatorów

Witam. Podpowie ktoś jak najlepiej ustawić/podłączyć wentylatory w obudowie? Płyta główna to Gigabyte B450 DS3H, obudowa SPC GLADIUS z szybą, wentylatory HP Stella ARGB PWM. Mam 2x140mm na przodzie, 1x120 na chłodzeniu CPU, 1x120 na tyle i 1x120 na topie… Czy jest możliwe aby one razem pracowały automatycznie?

Złota prosta zasada . Ten z przodu pcha, ten z tyłu/góry wyciąga.
Po prostu robisz przeciąg.
Wszystko w temacie

Nie no tyle to wiem… chodzi mi o to jak podłączyć aby działały w PWM… Na płycie mam jedno wyjście 4 pin ( fan 1 ? ) Podłączyć pod to jakiś wentylator? I co dalej? Wentylatory mają dwie końcówki 4 pin żeński i 3 pin męski? Mozna podlączyc jedne wentylator z drugim czy trzeba jakiś rozdzielacz pwm kupić?

Pierwszego wpinasz w mobo (4pin), a dalej jeden do drugiego.

A wentylator na chłodzeniu CPU mam podpiąć pod CPU FAN czy może to być któryś z kolejnych wentylatorów? Jak wepnę pierwszy wentylator pod mobo 4 pin zostanie mi wtyczka 3 pin. Czy to wystarczy do przesłania sygnału pwm? Bo będzie tak 3pin ->4pin ->3pin ->4pin itd.

O ile dobrze ogarniam masz tam dwa złącza pod wiatrak.
Od CPU podepnij pod CPUFAN i nic z nim więcej nie kombinuj.
Resztę wrzuć na 4PIN ten który jest obok USB-ków - pierwszy wiatrak wejdzie na 4 pin w płytę główną, drugi w 3 pin od pierwszego wentylatora itd.
Niestety, w takiej konfiguracji będą one sterowane przez zmianę napięcia - przy trzech pinach dostępny jest wyłącznie halotron i tego nie przeskoczysz. Problemem może być jeszcze wydajność prądowa headeru - sumarycznie nie powinny szarpać powyżej 1A o ile pamiętam, a szkoda płyty głównej. Jeśli przekraczasz tą wartość to warto rozważyć zakup PWM hub - kosztuje to ok 40 zł, a zyskasz jakieś 9 gniazdek i prąd będziesz dostarczać do wiatraczków ze złącza SATA.

Biedna jest ta płyta, i tak procek pod CPU, zawsze PWM jest lepsze.
Masz jeszcze jedno 4-pin i do RGB. sysfan1 i ledcpu
Tam bym się wpinał, a nie robił mostki i cuda.

trójnik 4-pinowy po prostu, jak masz więcej wiatraków

trójnik jest skrótem myślowym

Takie coś może być. Zasilanie pociągnę osobno… Gdzie się wpiąć pod CUP FAN czy SYSFAN1 ?

sysfan, tylko, że 3 pin, ja Ci pokazałem 4 pin -sterowanie prędkością i temperaturą z bios/ jak umie/