Ustawienie wyświetlania okien na 2 monitorach

Witam

Mam pewien problem z wyświetlaniem obrazu na pulpicie. Otóż używam 2 monitorów do pracy ze zdjęciami, oglądania filmów itp. i mam ustawioną w Windowsie opcję “rozszerz ekrany” by nie trzeba było za każdym razem włączać 2 monitora w systemie. Niestety niektóre aplikacje mają problem z wyświetlaniem okien na właściwym monitorze. GG na przykład pracuje prawidło ale okno aktualizacji wyświetla się na 2 ekranie zamiast na pierwszym, w Allplayerze wszystkie okna są na miejscu ale jak chcę by wyświetliło mi informacje o filmie to okno z tymi informacjami znajduje się w połowie na 1 a w połowie na 2 monitorze. Ostatnio nawet zastanawiałem czemu nie działa mi instalator jednego programu a okazało się że odpalał się również na 2 monitorze który akurat był wyłączony.

Wie ktoś jak ustawić to tak by okna nie wychodziły ani nie otwierały się poza ekranem głównym chyba że sam będę kazał to zrobić jakiejś aplikacji?

Używam Win 7 Ultimate posiadam kartę graficzną Ati Radeon HD 4830

Wiem że nVidia w którejś wersji sterownika miała taką dodatkową funkcję żeby wymuszać pojawianie się wszystkich okienek na określonym monitorze ale zawsze po ponownym uruchomieniu systemu musiałem ją ponownie włączać a potem po którejś aktualizacji sterownika już tej opcji nie było.

Co do ATI to nie wiem ale warto poszukać w ustawieniach jego sterownika.

Nie wiem czy jest jakaś uniwersalna aplikacja która by tak działała ale jeśli jest to sam bym był tym zainteresowany.

Możesz dać screena jak to wygląda?

http://img810.imageshack.us/img810/5065/20111108368.jpg

http://img213.imageshack.us/img213/9886/20111108369.jpg

Rozwiązaniem byłoby wyłączanie drugiego monitora fizycznie(odpinanie lub wyłączanie z prądu), bo gdy jest w “stand by” komputer go dalej widzi i używa. Ale nie wiem czy takie rozwiązanie by Cię satysfakcjonowało, mnie osobiście by wkurzało :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja też mam dwa monitory podłączone w ten sposób i wiem że wiele programów jest źle pisanych przez co są takie problemy, np. częstym błędem programistów jest definiowanie położenia okna na “środku pulpitu” (co obejmuje wszystkie podłączone monitory łącznie) zamiast na “środku ekranu” (czyli monitora) a jeszcze gorzej jeśli gdy pozycja okna jest zadeklarowana w odległości od któregoś brzegu “pulpitu” bo rzeczywiste usytuowanie okna będzie się różnić w zależności od rozdzielczości ustawionych na monitorach oraz od ich wzajemnego usytuowania (czyli np. nr1 po lewej a nr2 po prawej lub na odwrót albo nr1 na górze a nr2 na dole lub na odwrót).

DeeJay85 , ale to nie są zrzuty ekranu okna info o pliku ALLPlayera tylko jakiegoś innego programu…

W takim razie przepraszam za błąd. :oops:

To jedyny player do filmów jaki mam zainstalowany , nawet usunąłem WMP z Windowsa więc myślałem że opcja z info o filmie w menu kontekstowym należy do Allplayera.

Chyba chodzi ci o opcję “Pokaż parametry techniczne filmu” z menu kontekstowego plików video, należy ona do programu NapiProjekt.

Sprawdziłem że u mnie też jest ten problem z tym programem że to okienko pojawia się na środku pulpitu (pulpit obejmuje wszystkie podłączone ekrany) zamiast na środku ekranu (to częsty błąd programistów), u ciebie środek pulpitu wypada tak że to okno jest po części na jednym a po części na drugim ekranie a u mnie pojawi się ono całe na drugim ekranie.

Ten błąd trzeba zgłosić programistom NapiProjekta.

Dodane 10.11.2011 (Cz) 10:49

Ja już zgłosiłem ten problem na ich forum, możesz się dopisać do mojego zgłoszenia żeby wiedzieli o skali problemu:

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.php?t=9362

A testowałeś już tą tą nową wersje napiprojekt którą każą zainstalować? Bo u mnie jest to samo tzn. zapamiętuje ustawienie okna jak je przesunę ale tylko do resetu systemu lub wyłączenia napiprojektu. Potem znowu wraca na środek i trzeba przesuwać okno na 1 monitor. Nie wiem czy to u mnie tylko się tak dzieje czy nadal nie działa a sam nie mogę zapytać bo nie mogę się zalogować na ich forum a na maile nikt nie odpisuje

Myślałem że zlikwidowali problem ale okazuje się jednak dalej mam tak samo, dziś pokazało mi że jest jeszcze nowsza wersja 2.0.0.1932 ale na niej dalej jest ten problem.

Dodane 16.11.2011 (Śr) 19:51

Błąd poprawili w wersji 2.0.0.1935