Ustawienie zawodników - piłka nożna

Witam

Mam dość nietypowe pytanie. Może mi ktoś powiedzieć jak ustawieni są zawodnicy w piłce nożnej i do kąd mogą się poruszać. Nie mogę tego znaleźć w google???

Wszędzie. Choć zależy też jak ich trener ustawi, ale i tak bramkarz może wejśc w pole karne i strzelać. Jedyne ograniczenie co do łapania piłek, tylko w polu karnym.

W zależności od przyjętej taktyki, drużyna może ustawić się w pozycji np. 4-4-2 (4 ofensywa, 4 pomoc, 2 napastnicy), 4-3-3 (4 ofensywa, 3 pomoc, 3 napastników)

Teoretycznie mogą biegać gdzie chcą nie ma limitów.

chodzi mi o pole

każdego z zawodników

biegają tam gdzie chcą albo tam gdzie im trener każe :roll:

wielka mi filozofia

więc jeśli jestem na obronie to gdzie jest moja pozycja i do kąd mogę biegać???

Stary czy my piszemy po chińsku?

(pozycja… to raczej blisko bramkarza :P)

no tak to podajcie mniej-więcej ustawienie każdego zawodnika

Narysować?

Proszę:

:arrow: :arrow: :expressionless: :arrow: :arrow: :twisted: :arrow: :arrow: :arrow: :stuck_out_tongue:

=D> :arrow: :expressionless: :arrow: :evil: :arrow: :smiley: :arrow: :slight_smile:

:arrow: :arrow: :expressionless: :arrow: :arrow: :twisted: :arrow: :arrow: :arrow: :stuck_out_tongue:

Stoisz tam gdzie :expressionless: i powstrzymujesz głównie :P, ale także :smiley: :slight_smile: :twisted: :evil:.

Miej oko także na :-|. =D> - tym się nie przejmuj.

I biegaj raczej po “swojej” połowie boiska, tzn. jeśli stoisz na lewej stronie, to biegaj od lewej do środka, analogicznie prawa strona.

*:arrow: - wolna przestrzeń.

super ale i tak nie kumam w piłce nożnej nie jestem aż taki dobry jak w informatyce

ustiu6.th.jpgthpix.gif

Zaczynając od dołu mamy bramkarza. W piłce nożnej bramkarz jako jedyny zawodnik na boisku może dotykać piłkę ręką w obrębie swojego pola karnego. Wyjść może wszędzie ale zazwyczaj nie jest to dobry pomysł.

Potem mamy w linii czterech obrońców - dwóch środkowych i dwóch bocznych.

środkowy obrońca - CB (ang. central back): są nimi zwykle rośli zawodnicy (rzadko zdarzają się gracze poniżej 185 cm), którzy mają za zadanie bronić pola karnego bezpośrednio przed własną bramką bądź też w nowoczesnym futbolu nawet przed linią 16 metra. Wykorzystywani są także (ze względu na swoją budowę) przy stałych fragmentach gry.

boczny obrońca - SB (ang. side back): wyróżnia się lewych (LB) i prawych (RB) obrońców bocznych. Do ich zadań należą zarówno zatrzymywanie ataków bocznych pomocników lub skrzydłowych drużyny przeciwnej, jak i wspomaganie własnych bocznych pomocników i skrzydłowych w ataku. Można by rzec, że mają te same zadania jak cofnięci skrzydłowi, jednak ich priorytetem jest obrona, podczas gdy ci drudzy mają bardziej zrównoważone podejście do obu zadań.

Potem czwórka pomocników.

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomocnik

I ostatecznie dwóch napastników.

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Napastnik

W zależności od zadań wyznaczonych przez trenera każdy zawodnik porusza się w “określony” sposób w wytyczonych mu strefach. W zależności od tego czy zespół się broni czy atakuje ma swoje obowiązki na boisku.