Usterka w komputerze

Witam,
Mam problem z moim komputerem, a mianowicie-
Od dwóch tygodni, mój komputer nie był włączamy. Kiedy go próbowałem włączyć, nie był w stanie czytać żadnych wejść na tylnej części komputera (w tym HDMI).
Wyglądało to tak -
Podłączyłem komputer do wszystkich kabli i go włączyłem (monitor podlaczony jest przez kabel HDMI z przejściówki). Zauważyłem, że obraz nie wyświetla się na monitorze, więc zacząłem restartować PC. Dostrzegłem coś bardzo ciekawego… Od razu po podlaczeniu zasilania, moja klawiatura i myszka świeciła się, lecz po sekundzie gasla. Wynika to zapewne z tego, że żadne wejście z tyłu nie działa. Nie wiem co mam teraz zrobić. Proszę o pomoc osoby, które są wtajemniczony w taki temat.

Witaj.
POdaj coś więcej na temat tego komputera? Możesz zajrzeć/podać model zasilacza? Takie objawy to raczej uszkodzenie:

  • zasilacz,
  • lub płyta główna.
    Ja bym pewnie zaczął od zasialcza. Na wypadek możesz zdjąć obudowę (ściankę) i popatrzeć, czy wszystkie przewody siedzą w płycie głównej (odłączony kabel zasilający…). No ale raczej serwis. Wymiana standardowego zasilacza nie jest jakaś bardzo skomplikowana.

Dziękuję za odpowiedź! Sprawdzę to w wolnej chwili. Dodam jeszcze istotna rzecz, że komputer się włącza, ale tylko HDMI nie chce się zalaczyc i nie jestem w stanie pracować.

Od siebie jeszcze dodam, że czasem zwyczajnie przewód lub przejściówka może odwalić kitę :wink: Oczywiście może to być coś poważniejszego, ale sprawdź, czy na innym przewodzie działa.

Biorąc jednak pod uwagę brak współpracy reszty podzespołów, szukajmy po podaniu reszty parametrów.