Usterki Windows 10

Witam. Kupiłem laptopa z zainstalowanym Windowsem 8,1. Zaktualizowałem go za darmo do Windowsa 10. Teraz zauważam pewne uciążliwe usterki mojego systemu, mianowicie:

  1. Gdy naciskam prawym przyciskiem myszy na pulpit, kursor się zacina. Pojawia się obracające się kółeczko i tak już zostaje. Pulpit przestaje reagować. Pomaga jedynie reset komputera,

  2. Zdarza się, że opcja wyszukiwania aplikacji zacina się i widać tylko wieczne wyszukiwanie, ale nic nie zostaje wyszukane,

  3. Czasami zacina się pasek start, pomaga tylko wyłączenie komputera.

Ktoś miał lub ma podobne problemy? Ktoś wie co mogę z tym zrobić? Ktoś wie czy może ponowna instalacja systemu pomoże oraz może ktoś wie, jak długo i często mogę aktualizować system? Słyszałem coś o 30 dniach od momentu zakupu. Czy to jest prawda? Proszę o pomoc.

Jaki to laptop?

Masz miesiąc od momentu aktualizacji na powrót do Windowsa 8.1

 Która wersja Windowsa 10? Naciśnij klawisz Win + R i wpisz winver - podaj, którą masz  kompilację.

Możesz to robić np. 5 razy, dziennie do końca życia tego komputera.

Mam kompilację 10240, sprzęt ASUS.

Rozmawiałem z konsultantką z XCom.pl.

Powiedziała mi, że do lipca przyszłego roku można aktualizować za darmo do Windowsa 10. Powiedziałem jej, że laptopa kupiłem ponad miesiąc temu. Powiedziała mi, że być może nie ma jeszcze aktualizacji do mojego sprzętu. Zasugerowała powrót do Windowsa 8.1 i aktualizację w późniejszym terminie. Zatem: da się wrócić do Windowsa 8.1 po ponad 30 dniach czy jednak się nie da?

 Najnowsza aktualna to 10586. To może być przyczyną Twoich problemów. można sprawdzić aktualizacji 10240 do 10586 (ale to wyłączy systemową możliwość powrotu do Win 8.1)

 Albo Ty źle ją zrozumiałeś albo ona jest kiepsko “wyszkolona” - skoro zaktualizowałeś już raz, to jesteś już na “liście” i nie masz terminu, w którym kończy się dla Ciebie możliwość aktualizacji/instalacji na czysto Windowsa 10 (możesz to zrobić nawet po 29 lipca 2016.)

A jak mogę skorzystać z najnowszej aktualizacji? Gdzie mogę wybrać sobie najnowszą aktualizację?

Jej chyba chodziło o to, że do lipca można aktualizować starsze systemy do najnowszego. Po tym terminie już chyba nie będzie można robić tego na nowo.

Nie mogę zainstalować Windowsa 8,1 na nowo, bo nie mam go na płycie. Kupiłem laptopa z zainstalowanym jednorazowo systemem.

 Windows Update lub https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10?navItemId=efeeb2c6-47c7-44eb-b3f3-b3b70e1e49f1

Nie czytasz  ze zrozumieniem - będzie można robić to do końca “życia” danego komputera, po 29 lipca (rok od premiery) nie będzie możliwości przeprowadzenia z aktywacją pierwszej bezpłatnej instalacji/aktualizacji wcześniejszego systemu do Win 10 (a Ty ją już raz zrobiłeś wiec ten termin już Cię nie obejmuje)

 Możesz. Partycja recovery i sposób opisany w instrukcji obsługi lub ściągnięcie za darmo iso systemu 8.1 ze strony Microsoftu.

http://www.dobreprogramy.pl/ToshioSM/Microsoft-udostepnia-mozliwosc-pobrania-czystego-Windows-8.1,60938.html

 

Spróbuję na początek pobrać aktualizację. Może problemy znikną.

Dzięki za pomoc!

Pamiętaj o tym co napisałem powyżej:

 

 Wtedy zamiast możliwości powrotu do Win 8.1 będziesz miał możliwość powrotu do Win 10 10240