Usuń wszystkie dyski i nośniki danych

Utworzyłem na dysku nową partycje 4 gb fat 32 i wgrałem tam sobie piliki systemowe win 10 aktualny system to vist. Komputer to dell optiplex 775. Wywala cały czas bład usun wszystkie dyski. Czy da się jakoś np. Sformatować dysk. Przez bios.

Czy da się jakoś np. Sformatować dysk. Przez bios.

Może przez GParted / Instalator DVD Windows Vista+, bo przez bios wydaje mi się że nie.

Wydaje mi się ze to przez to formatowanie.Jak mam uruchomic gparted skoro nie działa system.

Dodam może że dysk jest normalnie wykrywany w biosie a próba bootowania kończy sie fiaskiem prze komunikat disk is not avilalble czy cos takiego ale sprobuje jeszcze raz zgrac system na pendrive i wtedy zobaczymy moze cos zle zrobilem.

1 polubienie

Na innym sprawmy komputerze zrobić np. DVD lub Pendrive z Gparted lub Ubuntu.


Może zrób zdjęcia tych błędów, będzie łatwiej skojarzyć co się rozwaliło.

Nic nie rozumiem. Pliki systemowe Windows 10 na FAT 32, 4 GB??
Ile jest partycji, jaki jest ich układ, poza tym która partycja jest aktywna? Do tego aktualny system to vist(a).
Prawdopodobnie system chce startować z dysku, gdzie nie ma systemu. Może rozwaliłeś MBR? Zgadywanka.
Podaj więcej danych.


PS. Współczesne systemy nie będą działać na FAT32.

Do działania Gparted nie potrzeba działającego systemu na HDD. Program jest uruchamiany poprzez mini dystrybucję Linuxa z bootowalnego nośnika (CD, pendrive).

Zainstalowałem nowy system i działa okazało się ze partycja ta 4gb była ustawiona jako systemowa