Usunac konto w windowsie xp

niedawno sie dowiedzialem ze w moim komputerze jest 2 administratorow czy to moze byc wieus albo trojan(itp.) najgorsze jest to ze nie moge usunac tego nieuzywanego konta

najlepszą metodą jest usunięcie przez tryb awaryjny

Niekoniecznie wirus. Jeżeli podczas instalacji (systemu) skorzystałeś z tego kreatora "zapraszamy do systemu Windows to na komputerze masz co najmniej dwa konta administracyjne. Jedno o nazwie wbudowane, Administrator oraz to o nazwie jaką podałeś w kreatorze. Usunięcie tego drugiego konta jest możliwe tylko z poziomu konta Administrator, poleceniem

net user nazwaużytkownika /DELETE

Ale… lepiej tego nie rób. Nieużywane konto to tylko kilkaset kilobajtów, czasami kilka megabajtów miejsca na dysku. A nigdy nie wiadomo kiedy drugie konto może się przydać. Choćby z powodu jakiejś awarii i uszkodzenia profilu tego pierwszego.

a czy moge wylaczyc te konto??

Można.

Start -> Uruchom -> lusrmgr.msc -> Użytkownicy -> Nazwa Konta -> Właściwości -> ‘To konto jest wyłączone’. Ale jeszcze raz powtórzę - nie rób tego. Wiem z innego wątku, że nie chcesz klikać na ikonę konta aby się na nie logować. W takim razie wystarczy jeżeli ukryjesz to niechciane konto z Ekranu powitalnego. I ew., w razie konieczności włączysz logowanie automatyczne.

Ukrycie ikony (konta) na ekranie powitalnym -> klik

Autologowanie -> klik.

ale jaki jest cel

po prostu z niego nie korzystaj i nie zwracaj na nie uwagi :slight_smile:

a czy da się nie skorzystać z tego kreatora podczas instalacji systemu windows(xp hom. ed.)Jak to zrobić?

wielkie dzieki za pomoc:) pozdrawiam

Szczerze powiedziawszy - nie mam pojęcia :slight_smile: Tak rzadko instaluję Xp Home, że nawet nie wiem czy ten kreator[*] pojawia się w tej wersji XP czy też nie. Ale zawsze przecież możesz skorzystać z apletu ‘Konta użytkowników’ w Panelu Sterowania i tam założyć lub usunąć konto. Przy czym przy usuwaniu musisz pamiętać, że system nie pozwoli na usunięcie konta o nazwie Administrator i musi poza nim pozostać jeszcze minimum jedno konto użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi.

[*] "Pisząc kreator mam na myśli ten niebieski ekran pojawiający się po ostatnim restarcie podczas instalacji, tuż przed pierwszym uruchomieniem systemu, na którym można ustawić hasło dla konta Administrator oraz utworzyć kolejne (bodajże pięć) kont użytkowników.

Zmień tytuł tematu na konkretny