Usunąć RECYCLE.BIN?

Podczas skanowania antywirusem widzę, że na D: znajduje się jakiś folder pod nazwą $RECYCLE.BIN.

Wydaje się, że są tam stare kopie zapasowe, które usunęłam dawno temu i jakieś inne pliki.

Poza skanowaniem nie widzę tego folderu na dysku, chociaż włączyłam pokaz ukrytych folderów.

Pomyślałam naiwnie, że to jest kosz, ale ten kosz jest pusty.

Antywirus skanuje ten folder starasznie długo, poza tym podobno zajmuje dużo miejsca, ale tego nie wiem na pewno.

Szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam niczego, co by wyjaśniło sprawę.

Chciałam zapytać: co to jest, czy można to usunąć i jak to zrobić?

Dzięki

Skoro zajmuje ci duzo miejsca, to wejdź do własciwosci kosza systemowego, przejdż na zakładkę D:/ i zmniejsz ilośc alokowanego miejsca. :wink:

Moim zdaniem można ten folder(-y bo one są na każdej partycji) usunąć. Przynajmniej ja tak czasami robię. Utworzy on się sam ponownie, gdy wyrzucisz coś do kosza.

no właśnie że chcę usunąć, ale nie umiem tego zrobić, bo go nie widzę.

Dyski czyszczę regularnie, ale ten folder zawsze zostaje…

Jak to zrobić?

powinieneś go zobaczyć jak odznaczysz “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” w menu opcje folderów.

A po co kombinować ??

Nie lepiej prawoklik na koszu, własciwości, konfiguruj dyski niezależnie i na wszystkich partycjach z wyjątkiem systemowej poustawiać pojemność na zero.

Dzięki, skrzek , juz go widzę.

Faktycznie, to jest kosz, wygląda na pusty zresztą; ale we właściwościach pisze, że ma 49 plików, 18 folderów, które zajmują 6,26 GB, no, niemało… Zwłaszcza ża mam laptop, więc…

fiesta , na zero nie da się, automatycznie ustawia się na 1 MB, ale i tak w koncu zawiera wszystkiego na 6 GB…

Co jeszcze można zrobić? Może jest jakiś program, który mógłby “zobaczyć” te foldery i usunąć je?

A zaznaczasz “konfiguruj dyski niezależnie” we właściwościach “normalnego” kosza? :wink:

Nie mam takiej opcji. Mam Vistę i tego nie widzę.

Zresztą we właściwościach można ustawić pojemność kosza na każdym dysku oddzielnie, no i ustawiłam na 1MB na D.

I niczego się nie zmieniło :frowning: I tak w dziwny sposób jest tam pełno rzeczy zajmujacych 6,2 GB…

Nie udaje się tego usunąć :frowning:

Dodane 29.05.2009 (Pt) 10:19

A jeszcze pytanie: czy mogę usunąć ten kosz jako taki, z cała zawartością (zresztą, niewidoczną)?

Czy później on się pojawi znowu, czy może jakoś można będzie go przywrócić, tylko już pusty?

dzięki, adam749 , pomyliły mi się co prawda “kosz” i “folder”, bo foldery odważnie usuwam, a kosz się bałam,

ale juz jest po wszystkim. Usunęłam kosz, folder został, a kosz znowu sie pojawił :biggrin:

W dziwny sposób odzyskałam prawie 20 GB zamiast poszukiwanych 6;

mam nadzieję, że nie wywaliłam potrzebnych rzeczy, ale to już szczegół.

dzięki wszystkim, pozdrawiam