Usunąc windowsa

jak mozna usunąć windowsa z dysku a raczej z drugiej partycji, bo mam 2 windowsy i tego drugiego chciałem sie pozbyc wiec sformatowałem dysk ale po sformatowaniu podczas uruchamiania komputera on dalej mi daje mozliwosc wyboru 1 z 2 windowsow wiem ze zostaje cos takiego jak “system volume informatio” na dysku ale czy jego tez sie mozna jakos pozbyc??

Edytuj plik Boot.ini

[boot loader]

timeout=12

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Windows Milenium editor” /fastdetect

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 159#330159

Jeśli chodzi o wybór systemu to musisz edytowac Boot.ini

Mój Komputer prawym przyciskiem>>własciwości>>zaawansowane>>Uruchamianie odzyskiwanie ( Ustawienia) Edytuj.

[boot loader]

timeout=10

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Ten System Volume in… to pliki przywracania systemu. Wystarczy wyłączyc przywracanie systemu a pliki zostana usuniete. Jednak folder zostanie. :slight_smile:

Też tak mam, mam dwa windowsy: 98SE i XP Pro SP2. 98 już nie używam. Czy po wyedytowaniu boot.ini można usunąć folder byłego win98: C:\Windows ?

tak jak kolega pisze ze zawartość folderu zostanie usunieta a natomiast sam folder pozostanie aby go usunąć należy przejąć go na własność aby pozniej go usnać:

start=>> uruchom CMD

cacls ścieżka_do_obiektu /t /e /g nazwa_uzytkownika:F