Usunąć wokal z piosenki - kto pomoże?

Hej, szukam kogoś kto by pomógł mi usunąć wokal z piosenki, do której dzieci w wieku przedszkolnym będą występować… Przeszukałam cały Internet i nie wersji karaoke/podkład utrzymanej w stylu wojskowym a na tym mi zależy.

Pomocy!

Jak to nie pomoże to idz do studia nagrań (moze byc w Twoim miescie) . Ale wezma pieniadze …

Bawie sie teraz sama w programie Audacity… ale coś nie idzie…

O jaki utwór Ci chodzi ?

GoldWave spróbuj
pozdrawiam

Hej,

Generalnie usuwanie wokalu ze zmiksowanego i zmasteringowanego kawałka nie jest łatwe, gdyż wokal zwykle mocno jest osadzony w miksie. I nie występuje w jednej grupie częstotliwości. Są dedykowane narzędzia - na przykład w postaci wtyczki VST GLS - ale dużo zależy od konkretnego przypadku. Może więc warto gdzieś zamieścić kawałek, z którego chcielibyśmy pozbyć się wokalu.

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest posłużenie się samą oryginalną ścieżką wokalu, która dodana do projektu w przeciwfazie, potrafi całkiem dobrze usunąć wokal.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Audacity i Efekt Vocal Remower , sprawdzałem działa więc z pewnością sobie poradzisz. Pod twoim drugim postem wkleiłem Ci link do poradnika na YouTube

Chodzi o utwór : “Myśmy są wojsko” - dokładnie o tą wersję utrzymana w stylu wojskowym https://www.youtube.com/watch?v=832Fej4yfGU

Hej. Piosenka nie jest przerobiona tzn. zmiksowana… tylko ani w programie Audacity ani Wavosaur nie ma fajnego dźwięku (poza tym w tym Audacity nie mogę zapisać MP3) - nie jestem “hakerem” więc kompletnie nie umiem tego zrobić


trzeba zainstalować Lame encoder dla audacity

No właśnie nie mogę tego zainstalować - otwiera się, ściąga, otwiera się w programie zip. i dalej ■■■■…

pobierasz plik zip rozpakowywujesz i jednym z plików jest lame_enc.dll to biblioteka jakiej szukasz. Musisz później w audacity w ustawieniach wskazać go jako biblioteka mp3

Nie mam już sił… ale nie idzie mi to w ogóle, niby robię to a jednak nie…
Niby ustawiłam biblioteke ale przy zapisywaniu pojawia się komunikat “Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3!”

Hej,

Nie, nie - mnie chodzi o etap tworzenia muzyki. Można poczytać: http://uslyszroznice.blogspot.com/2014/12/miks-mastering.html

No niestety audio w nagraniu z YT jest kiepskiej jakości, więc i efekty słabiutkie, niestety. Próbowałem kilkoma wtyczkami w Samplitude Music Studio, ale bez większych rezultatów…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuje!
Pozdrawiam

Hej,

Aczkolwiek przeszukując serwisy znalazłem taki podkład. Mniej marszowy, ale bez wokalu, więc dzieci będą mogły pośpiewać. Może się nada? Wrzuciłem na mój serwer.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Też się na to natknęłam… nie pasuje do występu i sam podkład jest taki “umpa umpa” - biesiadny…

Audacity i Vocal remower

W dalszym ciągu nie mogę tego zapisać, zrobiłam wszystko jak trzeba… Co do dźwięku to zrobiłam tak jak na filmiku i niestety dźwięk w ogóle nie uległ zmianie… nie wiem czy może wokal jest aż tak mocny…

Hej,.

Pewnie dlatego, że Audacity nie współpracuje z wersją 3.99.5 enkodera MP3. Oczywiście stosowny komunikat Audacity wyświetla, ale po angielsku. :slight_smile: W każdym bądź razie poprawna wersja, to wersja maksymalnie 3.99.3 - dodaję linka: https://lame.buanzo.org/libmp3lame-win-3.99.3.zip

Potraktowałem utwór Audacity i Voice Removerem i wyniki w pliku na serwerze - no kiepsko, kiepsko… Sama posłuchaj…

Pozdrawiam,
Dimatheus