Usunąć wokal z piosenki - kto pomoże?

(gorzata.strzelecka) #1

Hej, szukam kogoś kto by pomógł mi usunąć wokal z piosenki, do której dzieci w wieku przedszkolnym będą występować… Przeszukałam cały Internet i nie wersji karaoke/podkład utrzymanej w stylu wojskowym a na tym mi zależy.

Pomocy!

(bardo222) #2

Jak to nie pomoże to idz do studia nagrań (moze byc w Twoim miescie) . Ale wezma pieniadze …

(gorzata.strzelecka) #3

Bawie sie teraz sama w programie Audacity… ale coś nie idzie…

(lordjahu) #4

O jaki utwór Ci chodzi ?

(krch) #5

GoldWave spróbuj
pozdrawiam

(Dimatheus) #6

Hej,

Generalnie usuwanie wokalu ze zmiksowanego i zmasteringowanego kawałka nie jest łatwe, gdyż wokal zwykle mocno jest osadzony w miksie. I nie występuje w jednej grupie częstotliwości. Są dedykowane narzędzia - na przykład w postaci wtyczki VST GLS - ale dużo zależy od konkretnego przypadku. Może więc warto gdzieś zamieścić kawałek, z którego chcielibyśmy pozbyć się wokalu.

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest posłużenie się samą oryginalną ścieżką wokalu, która dodana do projektu w przeciwfazie, potrafi całkiem dobrze usunąć wokal.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(Aw@mo) #7

Audacity i Efekt Vocal Remower , sprawdzałem działa więc z pewnością sobie poradzisz. Pod twoim drugim postem wkleiłem Ci link do poradnika na YouTube

(gorzata.strzelecka) #9

Chodzi o utwór : “Myśmy są wojsko” - dokładnie o tą wersję utrzymana w stylu wojskowym https://www.youtube.com/watch?v=832Fej4yfGU

(gorzata.strzelecka) #11

Hej. Piosenka nie jest przerobiona tzn. zmiksowana… tylko ani w programie Audacity ani Wavosaur nie ma fajnego dźwięku (poza tym w tym Audacity nie mogę zapisać MP3) - nie jestem “hakerem” więc kompletnie nie umiem tego zrobić

(Aw@mo) #12

trzeba zainstalować Lame encoder dla audacity

(gorzata.strzelecka) #13

No właśnie nie mogę tego zainstalować - otwiera się, ściąga, otwiera się w programie zip. i dalej ■■■■…

(Aw@mo) #14

pobierasz plik zip rozpakowywujesz i jednym z plików jest lame_enc.dll to biblioteka jakiej szukasz. Musisz później w audacity w ustawieniach wskazać go jako biblioteka mp3

(gorzata.strzelecka) #15

Nie mam już sił… ale nie idzie mi to w ogóle, niby robię to a jednak nie…
Niby ustawiłam biblioteke ale przy zapisywaniu pojawia się komunikat “Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3!”

(Dimatheus) #16

Hej,

Nie, nie - mnie chodzi o etap tworzenia muzyki. Można poczytać: http://uslyszroznice.blogspot.com/2014/12/miks-mastering.html

No niestety audio w nagraniu z YT jest kiepskiej jakości, więc i efekty słabiutkie, niestety. Próbowałem kilkoma wtyczkami w Samplitude Music Studio, ale bez większych rezultatów…

Pozdrawiam,
Dimatheus

(gorzata.strzelecka) #17

Dziękuje!
Pozdrawiam

(Dimatheus) #18

Hej,

Aczkolwiek przeszukując serwisy znalazłem taki podkład. Mniej marszowy, ale bez wokalu, więc dzieci będą mogły pośpiewać. Może się nada? Wrzuciłem na mój serwer.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(gorzata.strzelecka) #19

Też się na to natknęłam… nie pasuje do występu i sam podkład jest taki “umpa umpa” - biesiadny…

(Aw@mo) #20

Audacity i Vocal remower

(gorzata.strzelecka) #21

W dalszym ciągu nie mogę tego zapisać, zrobiłam wszystko jak trzeba… Co do dźwięku to zrobiłam tak jak na filmiku i niestety dźwięk w ogóle nie uległ zmianie… nie wiem czy może wokal jest aż tak mocny…

(Dimatheus) #22

Hej,.

Pewnie dlatego, że Audacity nie współpracuje z wersją 3.99.5 enkodera MP3. Oczywiście stosowny komunikat Audacity wyświetla, ale po angielsku. :slight_smile: W każdym bądź razie poprawna wersja, to wersja maksymalnie 3.99.3 - dodaję linka: https://lame.buanzo.org/libmp3lame-win-3.99.3.zip

Potraktowałem utwór Audacity i Voice Removerem i wyniki w pliku na serwerze - no kiepsko, kiepsko… Sama posłuchaj…

Pozdrawiam,
Dimatheus