Usunąłem wpis o wersji DirectX w rejestrze

Witam. Miałem problem z directX.

Na jakimś forum (problem-directx-chyba-t211635.html#p1408191) wyczytałem, że żeby go usunąć i zainstalować od nowa trzeba usunąć z rejestru wpis “version”. Jaką wartość miał ten klucz przed usunięciem- nie wiem, bo nie zapisałem :cry:. Miałem kopię zapasową rejestru z ccleanera i myślałem, że uda mi się w razie czego przywrócić klucz za pomocą tego backupa.

Nie pomogło. Usunąłem ten klucz, nic się nie stało, a przywrócenie kopii .reg z programu ccleaner nie przywróciło usuniętego wpisu.

Moja prośba- czy może ktoś ściągnąć najnowszego directx z neta, zainstalować go u siebie na swoim windows7 (ja mam 32bitowca) i sprawdzić jaką wartość ma ten wpis?

Znajduje się on w: start-> uruchom-> regedit ->Hkey Local Machine->Software->Microsoft->DirectX->Version= (Wartość tego wpisu jest mi potrzebna)

Mam zainstalowaną tę właśnie najnowszą wersję dx’a. Mimo usunięcia tego wpisu wszystkie gry działają jak działały, nic wydaje że się nie zmieniło, dxdiag nie pokazuje jakichś błędów, ale jak próbuję uruchomić instalator directX’a ponownie, to wyskakuje błąd.

Przecież ccleaner robi kopię tylko tego co usuwa :stuck_out_tongue:

Co do wpisu wszystko zależy od wersji. Zainstaluj swoją na nowo wpis powinien się pojawić.

Czachoslav ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No. To teraz już wiem, czego robi kopię zapasową, a żeby zainstalować na nowo to musiałby działać instalator.

Ponawiam prośbę. Przed bawieniem się w rejestrze miałem najnowszą wersję, dziś instalowaną. Proszę kogoś z 32bit Win7 (o ile ma to znaczenie) o zainstalowanie najnowszej wersji dx, sprawdzenie podanego w pierwszym poście wpisu w rejestrze i postnięcie go tutaj.

Z góry dziękuję.

P.s.

@ Agaton- poprawione.

4.09.00.0904

Niechaj sławią cię narody, a Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi. Niech twoje sady obfitują w winorośle a owce twe niech porastają najlepszej jakości wełną i nigdy nie zaznają zarazy.

(Dzięki ;))