Usunięce partycji

wiec tak kumplem ma dysk i 3 partycje systemowa chce powiekszyc i jak to zrobic. Moze wykasowac wszystkie (moge to zrobic bo na nich nic nie ma oprócz windy na c) i w trakcie intalki jak wykryje ze nie ma zadnej partycji to wtedy utowrzyc ja o takim rozmiarze jaki jest mu potrzebny, a z tego co zostanie to juz w Widndzie mozna zrobić drugi dysk. Mozna tak?

Jeśli będziesz instalował Windowsa XP, to w kreatorze instalacji usuń wszystkie partycje i podziel sobie według uznania, na jakie Ci będzie pasowało :slight_smile:

Na jednej osadzisz XP i ona się sformatuje, resztę partycji natomiast formatniesz pod windowsem i po sprawie…

to mozna usunąc partycje w instalaotrze nie wiedziałem a mozesz powiedziec jak (jaka opcja to bedzie) zebym potem nie szukał jak przyjcie co do czego :slight_smile:

Jak zabotujesz z płytki, wczyta Ci wszystko, to będziesz miał tam wszystko napisane, nie będziesz musiał szukać :))

Będzie opcja usuń partycję (chyba przycisk D), w ten sposób wywalisz wszystkie jakie tam są. Po czym będzie opcja podziel i wtedy wpisujesz sobie z klawiatury, jakiej wielkości chcesz mieć partycje… Jest to zrobione tak intuicyjnie i klarownie, że będziesz widział, ile miejsca masz wolnego jeszcze na pozostałe partycje :slight_smile:

Czytaj dokładnie co będzie napisane, a będzie wszystko :spoko:

P.S. Możesz przed formatem wsadzić sobie CD-ka z windowsem (ustaw Boot w BIOS-ie na CD-ROM) i zobaczyć, jak to wszystko tam wygląda ;]

aha ok dzieki juz wszystko jasne. PS. wielkość wpisac trzeba bedzie w MB a nie w GB (1GB = 1024MB tak? czy 1000MB?)

Wielkość w MB , system sobie sam przeliczy na wielokrotność 1024 :slight_smile: Ty wpisz, ile chcesz mieć MB

W MB,

Tak.

dobre ale tylko sie upewnie jak chce miec 10GB to wpisuje 10240 (10*1024)?

Tak właśnie wpisujesz :))

ok dzieki wszystkim (squeet i boczi) za udzielenie informacji. Lece do kupla kasowac :slight_smile: mysle ze nic sie nie /cenzura/ :slight_smile: