Usunięci wszyscy uzytkownicy!

Witam serdecznie!

Mam problem gdyz Ojciec usunol wszystkie konta uzytkownikow z kompa i zostalo jedynie konto Gość!

Da sie jakos przywrucic jakiegokolwiek administratora??

Ojciec usunol to w nastemoujacy sposub:

Panel sterowania->Narzedzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Narzedzia systemowe->Urztkownicy i grupy lokalne->urzytkownicy

Tam zostalo wylonczone konto a teraz gdy klikam na ta ikonke to jest “odmowa dostempu”

Pomocy bo praktycznie nic nie mozna zrobic na kompie!!

Z gory dziekuje!

Na początek spróbuj zalogować się na wbudowane konto o nazwie Administrator. Podwójne Ctrl+Alt+Del na ekranie z ikonkami użytkowników, nazwa użytkownika Administrator , hasło, jak znam życie :slight_smile: puste

Później przeprowadź porządną rozmowę z ojcem :), bo jeżeli dobrze się postarał przy usuwaniu tych kont to straciłeś (straciliście) większość ustawień programów i kto wie czy nie dokumenty.

Ale jeżeli tylko wyłączył, to wystarczy sytuację odwrócić, powłączać konta i będzie OK.

Gdy wpisuje w miejsce Nazwa użytkownika Administrator a nastempnie klikam OK to wyskakuje nastempujący Komunikat logowania:

Twoje konto zostało wylączone. Skonsultuj się z administratorem systemu.

Wydaje mi się, że jakieś konto z uprawnieniami administracyjnymi musi być aktywne, system nie pozwoli usunąć i/lub wyłączyć wszystkich kont administracyjnych. Ale jeżeli się mylę pozostaje Ci właściwie tylko jedno rozwiązanie (poza formatem oczywiście :slight_smile: ), czyli przywrócenie plików rejestru sprzed tego nieszczęsnego “grzebania”.

Ponieważ konsola odzyskiwania też nie będzie chciała się uruchomić (chociaż nie zaszkodzi spróbować) będziesz potrzebował innego, działającego systemu XP. lub w ostateczności jakiegoś linuksa z włączoną obsługową read-write na partycjach NTFS. Rzuć okiem na ten artykuł MSKB. Z tym, że zamiast kopiować pliki rejestru z C:\Windows\Repair użyj nowszych, bardziej aktualnych kopii tworzonych przez Przywracanie systemu. Przywracanie systemu tworzy kopie plików rejestru w folderze (folderach)

X:\System Volume Information\_restore{007311CE-640B-473D-A3AE-B6F91534215D}\RP1015\

Znaki w nawiasach klamrowych i numer po RP może być inny, powyższe to tylko przykład. X - literka pod jaką będzie widoczny Twój dysk systemowy.

W w/w folderze (snapshot) plikowi SOFTWARE odpowiada plik _REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE itp, itd.

Acha. Spod systemu Windows do folderu …:\System Volume Information prawo dostępu ma tylko pseudoużytkownik SYSTEM i aby się do niego dostać musisz dodać do listy uprawnień nowego użytkownika. Tego, który będzie przeprowadzał operację odzyskiwania :).