Usunięcie błędów w Google Console (noindex)

Walczę z tym i wciąż to samo. W google console pokazuje mi, że mam błędy: “przesłany url zawiera tag - noindex”.

Na blogu opartego o WP używam wtyczki All In One SEO. Skonfigurowana jak poniżej. W google console pokazuje ze mam noindeks do tagow i kategorii. Jednak we wtyczce mam “chyba” dobrze skonfigurowane. :<

WIdzicie jakiś błąd? Z góry dziękuję! Serdecznie pozdrawiam! :slight_smile:

W katalogu głównym witryny być może masz plik robots.txt wstaw tutaj jego zawartość.~

Dobra głupi jestem, sam to mogę sprawdzić …

Sprawdziłem 3 możliwości gdzie można zablokować indeksowanie danej witryny. Plik robots.txt, meta dane oraz nagłówki HTTP. Nigdzie nie widzę blokowania indeksowania. Jak coś wymyślę dam znać. Być może błędy pochodzą z okresu gdy strona miała z jakiegoś powodu błędną konfigurację.

2 polubienia

Dziękuję Fizyda! Jesteś nieoceniony!
Najlepszy motyw jest taki, że proces sprawdzania zawisnął. Od 4 stycznia wciąż “mieli”. :frowning: Co z tym zrobić?

Jak chodzi o Google to pomaga cierpliwość :stuck_out_tongue:

Co do tych błędów to jak masz możliwość to je skasuj i trzeba czekać cierpliwie :rofl:. Jak się znów będą pojawiać w tedy szukałbym przyczyny problemu dokładniej. Z grubsza stronę pod kątem indeksowania Ci sprawdziłem - nic nie widać. Błędy są dość stare więc może to był chwilowy błąd po którejś ze stron.

Niemniej, tematu nie można zbagatelizować i trzeba monitorować bo może świadczyć to o jakiejś infekcji na hostingu lub w skrypcie. Ale to bez paniki bo gdyby tak było to objawy byłby znacznie gorsze :wink: .

2 polubienia

Niestety z poziomu google console nie da się usunąć tych błędów. :smiley:
Fizyda - myślisz, że dobrze mam zaznaczone we wtyczce (patrz screeny wyżej - te pozycje dla noindex)? :slight_smile:

Ciężko powiedzieć, nie używałem tej wtyczki. Wygląda tak o ile wszystko działa jak powinno i nie ma problemu z jakimiś innymi ustawieniami.

1 polubienie

No to czekam i obserwuję. Zobaczymy co z tego wyniknie. :smiley: