Usunięcie brandowych aplikacji Play z androida


(k-9) #1

Cześć,

Jestem posiadaczem Samsung Galaxy S3 (z lte)

 

Posiada on branding od Play, W telefonie w sumie mało ingerowali: animacja Play wł/wył telefonu, Naviexpert, wimp, kiosk play, muzyka play. I chodzi o to że najprawdopodobniej nigdy tych aplikacji nie użyje...  Jedynie aplikacja Dropbox wydaje się być fajna. Klienci Play dostają 50gb (chyba) za darmo na 2 lata.

Reszta aplikacji kiepsko działa... Zainteresował mnie Wimp... miał mi przyjść sms pozwalający za darmo po korzystać z aplikacji i już 2 dni przychodzi mi ten "sms" :mrgreen:

Mimo, że jest to tylko kilka aplikacji ale trochę one ważą... Chciałbym je usunąć... Tylko standardowo przez odinstalatora nie idzie... Czytałem coś o "root" (zrozumiałem, że jest to jakiś łamacz systemu) ale ponoć traci się gwarancje... :confused:

Ale będzie to chyba jedyne rozwiązanie...

===

Natknąłem się tez na ciekawy artykuł... Czy to prawda, że branding opóźnia aktualizacje Androidów? Artykuł tyczył się głównie Plusa, Orange i T-mobile (o Play nie pisali)...

 


(rubin714p) #2

Odinem wgrywasz Androida o oznaczeniu xeo .Już masz bez brandu.

Co do aktualizacji jest to możliwe ,że pózniej wchodza z brandem niż bez brandu.

Z tego co widze nie ma jeszcze softu xeo -czyli dedykowanego na rynek Polski bez brandu. Możesz wgrać np: soft na rynek niemiecki bez brandu I9305XXUEMKC -język polski będzie napewo -lub jak piszesz zrobic root systemu i odinstalowac apki których nie chcesz .Z tym,że trzeba wiedziec co mozna usunąc a co nie.Jeśli usuniesz coś zle to telefon martwy i trzeba wgrac soft.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak